Markýzka2000

Proč mi netiskne tiskárna?

Tiskla jsem nějaký dokument. Vytiskla jsem asi přibližně 3 stránky, když v tom se mi na obrazovce tiskárny Canon PIXMA MG5250 objevilo ,, Došlo k chybě tiskárny. Odpojte napájecí kabel a kontaktujte servisní středisko."
Myslím si, že jsem přímo žádnou chybu při obsluze neudělala. Zkoušela jsem tiskárnu odpojit ze sítě, vyčistit jí a nakonec jsem i vyměnila barvy, ale nic nepomohlo. Proto bych se chtěla zeptat, čím by to mohlo být?

Děkuji.

Nejlepší odpověď
Roman71

Může se jednat i o nějakou čistě mechanickou vadu, kterou přeinstalováním ovladačů a výměnou zásobníků s inkoustem neodstraníte. Doporučuji tiskárnu odpojit a svěřit do rukou odborného servisu.

Pokud je tiskárna ještě v záruce, oprava se určitě vyplatí.

Další odpovědi
Dochy

Píše to nějaký konkrétní kód? Nebo zobrazuje? Některé tiskárny uměli chybový kód vyblikávat stavovou ledkou (bylo nutno spočítat kolikrát blikne v řadě a jestli bliká zeleně nebo červeně)

Některé inkoustovky v sobě mají naprogramované „kurvítko“: po určitém čase (resp. určitém počtu čistících cyklů) vyžadují aby servis vyměnil polštářek na který si při čištění tiskárna odplivává inkoust. – Nemusí, ale může to být ono.

ivzez

Jaký používáte operační systém? Restartovala jste po vyčištění a opětovném zapojení tiskárny PC?

Zkusila bych tiskárnu odinstalovat a nainstalovat znovu s nejnovějšími ovladači,
potom restartovat PC.

Kdyby nic z uvedeného nepomohlo, obrátila bych se na servis.

led

Pokiaľ ste urobili všetky požadované úkony a nefunguje to. Poviem to pekne po slovensky: Vykašlite sa na radcov a odneste tlačiareň do servisu. Je lepšie nechať zo seba spraviť „toho,čo nič nevie a nechať si v servise natiahnúť strojček na hodinkách“(to sa stalo skutočne), než chybným aplikovaním „múdrej rady“ utrpeť škody. Tak a teraz, bežte do servisu…

Jiří Bohumil

Měl jsem podobnou závadu u Canon Pixma MG 2950 a protože byla stará 1,5 roku, reklamoval jsem. Výsledek – neopravitelná a vrátili peníze (Okay).