krupA_

Proč mi na notebooku nejde zvuk?

Dobrý den,
mám lehký problém po lehčí aktualizaci svého notebooku, kterou jsem nedělal já, tak po zapnutí notebooku mám vpravo dole u času křížek u repráku, Netuším co s tím. Když se podívám na web výrobce tak se dokážu proklikat jen k nějakým postupům, ale reálně jsem žádný ovladače na stránkách výrobce nenašel.. Když si rozkliknu „správce zařízení“ přes start, tak nemohu ani nikde najít kolonko s reprákem, kde by mělo být „video, zvuk… a něco“ nevím teď. Chtěl bych se proto zeptat, zda a jak lze tento problém vyřešit? Jakmile kliknu na reprák, tak mi vyskočí okénko s hledáním problému v systému windows, viz.obrázek

Info o PC:
Win7
ASUS K55VJ

Nejlepší odpověď
Hlada

Ovladače jsou na stránkách výrobce:
https://www.a­sus.com/cz/Sup­portOnly/K55VJ/Hel­pDesk_Download/
Jestli všechno ostatní funguje, tak by možná stačilo ve Správci zařízení stávající ovladač odinstalovat a nechat nový najít automaticky přes Windows.

krupA_

Jo takhle, a z těch stránek výrobce mám stáhnout dostupné ovladače a i ten BIOS nebo jen ovladače? Samotné ovladače jsem již instaloval a nepomohlo to, ten BIOS ještě nikoli.

Jinak k tomu správci zařízení, rád bych učinil radu jak jsem četl už i jinde a i tady od tebe, ale zkrátka bohužel, nemám tam ani tu kolonku se zvukem v tom správci zařízení, takže nevím jak najít vůbec daný ovladač pomocí Windows.. Škoda, že zde nejde vložit další obrázek, poslal bych screen co vidím :/

Hlada

BIOS ne. Ve Správci zařízení by měl být řádek Řadiče zvuku, videa a her. Je divné, že by tam nebyl, když je reproduktor na Hlavním panelu. Zkontroluj ještě nastavení v Ovládavích panelech, jak píše Dochy.

krupA_

No, opravdu tam ten řadič zvuku není :/

viz.odkaz.. https://ctrlv­.cz/j5J4 , a díky a Dochymu za tento tip na rychloscreen 🙂

Ještě jsem zkoušel kliknout na ten reproduktor vpravo dole pravým a dát „nastavení pro přehrání“ a zkrátka mi to píše, že tam není nic nainstalovaný :( viz. https://ctrlv­.cz/74LX

Dochy

Pokud potřebuješ poslat obrázek, ulož jej někam na web a sem dej odkaz. Osobně vřele doporučuju ctrlv.cz – pro Windows prostředí velice intuitivní. Zkrátka jen vložíš obrázek a zkopíruješ si vygenerovaný odkaz (doporučuji upravit platnost obrázku na týdny/měsíce, default je myslím týden)

Dochy

Hele, nemáš jen zvuk vypnutej? To by odpovídalo tomu křížku. Na notebooku se obvykle zapíná nějakou klávesovou kombinací, nebo klidně myší zvuk nastavit. Pokud by byli v háji ovladače a počítač o zvukovce vůbec nevěděl, vůbec by reproduktor nezobrazil. (nicméně nevylučuju… problémy s ovladači to je kapitolka sama pro sebe a „nic není nemožné“)

krupA_

Vypnutý zvuk opravdu nemám, ale když rozjedu správce zařízení → a dále kliknu na „systémové zařízení“ , tak vidím „!“ u řadič High Definition audio, při kliknutím pravým jej mohu zakázat nebo odinstalovat, připadně vyhledat nový hardware, což už jsem zkoušel a to nepomáhá..

Takže se chci zeptat, zda ho nemám zkusit odinstalovat a pak restartovat své PC s tím, že by si win7 měl nainstalovat sám nový? Co myslíte kluci?

viz.obrázek https://ctrlv­.cz/EIhb

Dochy

Asi bych opravdu zkusil odinstalovat vše co se týká zvuku a doufal, že po restartu se to „chytne“…