Avatar uživatele
Válek Petr

Proč mi doutná komín do místnosti?

V novostavbě mám kamna na tuhá paliva (něco jako Petry). Při zatápění dřevem a posléze hnědým uhlím mi doutná kouř do obytné místnosti. Čím by to mohlo být? V kamnech topím teprve dva měsíce, zanesený není.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? e1232851@trb před 3046 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hlada

Zřejmě je místnost utěsněná. Zkuste otevřít okno.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Komín se musí „pořádně“ vyhřát dřevem a až potom přiložit uhlí.
P.S. Nevím, co je u tebe posléze!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Příčin může být celá řada, nevyhřátý komín. Ze začátku je třeba při roztápění nechat otevřená dvířka od popelníku, aby tam šlo co nejvíce vzduch. Dalším problémem by mohl být špatný tah. U novostavby nelze předpokládat, že by byl špatný komín, ale ztrátu mohou způsobit i špatně uzavřená vymetací dvířka ve spodní částí komína. Další možností je , že kouřovod od kamen je příliš zastrčen do tělesa komína a tím zhoršuje tahové podmínky. Může se i stát, i když je to málo pravděpodobné, že v komíně je mrtvý pták, nebo část hnízda. Poslední možností která přichází v úvahu, je , že další vstup do komína někde v domě je špatně utěsněn.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Komín nemá tah. Nepíšeš jak často se to stává.
Komín může být špatně izolovaný a tudíž studený po zahřátí by to mělo zmizet. Pokud ano, pak má malý průřez na stávající výšku a mnoho dalších zde popisovaných možností. Prostě je to na otravu CO !! Doufám, že máš komín alespoň o 0,8 metru vyšší než je hřeben střechy !!!

Keci, že teplý komín netáhne vypusť z hlavy, právě naopak.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Czedicz0

Zkusil bych otevřít přívod do komína.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lamalam

Zavolej odborníka, říká se mu kominík.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

teplej komín,netáhne…

jestliže je vrch komína teplejší než spodní část,komín netáhne,býval to problém spíš starších baráků (aby to pochopili i ostatní…)

Upravil/a: Mc Merkurion

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
KARI05

asi se musi zahrat aby to melo zmizet;)Kdyz tak si zavolej neakeho kominika aby ti poradil…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Jana5678

Podle mě musíte déle topit dřevem a až pak přikládat uhlí. Já jsem nadšená z nové komínové sestavy, kterou jsem si pořídila na internetových stránkách https://www.komin-levne.cz/. Je to prostě neuvěřitelný způsob, jak si vytvořit útulný a teplý prostor ve svém domě. Pohled do plamenů pohlcuje veškeré napětí i stres a já se mohu plně zrelaxovat.

Avatar uživatele
Jarda Milský

Já bych z vlastní zkušenosti tvrdil, že komín prostě netáhne a bude zapotřebí něco zlepšit v tomto směru – je to samozřejmě takový výstřel do tmy, neznáme totiž přesné specifikace ani bližší informace. Možná bych popřemýšlel o komínové vatě (například https://www.poctivy-komin.cz/Kominova-vata-c17_0_1.htm ), která zajišťuje, aby komín držel teplo a dobře táhl. Osadí se do tvárnice.

před 1043 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek