Margarita

Proč máme vracet ČSSZ dar z insolvence ve výši 3 500 Kč měs., když jsme v insolvenci a pobíráme sociální dávky?

…prosím, kdo mi odpoví na otázku, proč máme vracet ČSSZ dar z insolvence ve výši 3 500,–Kč měs. když jsem s manželkou v insolvenci a pobíráme sociální dávky na bydlení. Jelikož naše starobní důchody nestačí na pokrytí nákladů na bydlení. Neměli jsme na insolvenci, peníze na splátky, proto jsme si našli dárce, který za nás platí částku 3 500,,–Kč cca 1 rok. Nyní ČSSZ po nás vyžaduje veškeré peníze, které za nás zaplatil dárce, abychom jim to uhradili. Toto počítá ČSSZ za příjem. Ví někdo na koho se můžeme obrátit?

Odpovědi
Pepa25

Dotaz je poněkud nejasný, ale předpokládám, že ČSSZ situaci vyhodnotila jako neoprávněné pobírání dávek, kdy v žádosti nebyly uvedeny všechny příjmy. Pak samozřejmě může požadovat jejich vrácení …

Hlada

Žádný z věřitelů nemůže od vás pořadovat přímé platby. Obraťte se na svého insolvenčního správce. Důchod, který dostáváte od dárce na základě smlouvy, se správně počítá jako váš příjem.