bolak

Proč mají některé země ve své první fotbalové lize přes 20 týmů, a jiné třeba jen 9?

Jaké to má výhody/nevýhody a kdo to vůbec ustanovuje, může do toho mluvit i UEFA, FIFA nebo nějaká jiná zkratka?

Odpovědi
Emefej

Je věcí každého národního svazu, kolik týmů bude hrát nejvyšší soutěž. Je pochopitelné, že ve sportovně vyspělých zemích je více kvalitních týmů, které mají na to, aby nejvyšší ligu hrály. Naopak země s menším počtem kvalitních klubů mají pochopitelně méně početnou nejvyšší soutěž.

Týká se to všech kolektivních sportů, nejenom fotbalu. Například v dávné minulosti za existence tzv. východního Německa, čili NDR, hrály tamní nejvyšší hokejovou ligu pouze dva týmy, ostatní na to prostě neměli.