Proč mají kočky rádi košíky?

Mnoho koček vypadá, že rádi lezou do košíků, hlavně proutěných. My na chalupě máme 6 koček a všechny hnedka hupnou do jakéhokoliv košíku ale hlavně pleteného, pokud ho postavíme ven. Je to nějaká úchylka společná skoro pro všechny kočky? Nebo co je ke košíku tak láká?

Nejlepší odpověď
www

Je to pro ně částečně krytý a hlavně pohodlný prostor.
Kočky to milují a klidně vlezou i do pootevřené pračky s prádlem, krabice, nechají se zastlat ap. 😁
Zkušenost

Další odpovědi
mosoj

Je to pro ně úkryt a nemusí to být košík. Záleží co mají od malička k dispozici. Mů kocour do košíku nevleze ani za nic, ale kartonové krabice to je jeho.
Má to ještě jednu výhodu kocour škrabe jenom do těchto krabic a nikde jinde po bytě !!! Kartonovou krabici dokáže proškrabat skrz na skrz, doslova ji rozcupuje, ale sedací soupravy se ani nedotkne. Takže má po chalupě těch krabic několik k dispozici. Podotýkám že může i ven.