Weroniq

proč mají běžci každou botu jiné barvy?

v tv jsou nějaké běžecké závody a běžci mají každou botu jiné barvy jednu třeba modrou a druhou oranžovou, má to nějaký smysl? to už jsou dělané na zakázku běžecké boty dvoubarevné?

Nejlepší odpověď
Kohut57

Domnívám se, že profi běžcům dělají boty na míru na každou nohu zvlášť. Může být i různá velikost, ale hlavně vlastnosti materiálu a složení vrstev či tvar. Navíc každá noha má jinou zátěž podle toho,jestli je pravák či levák. Pak je tam odlišná pružnost, tvrdost apod.

Další odpovědi
Drap

Jasně dělá to tak už várobce. Zřejmě to mají proto, aby poznali, která je pravá a která levá. Nebo aspoň si to tak myslím

LůcaDůcaPůca

Někde jsem slyšela že si je vymění s běžcem ze stejné země pro štěstí, tedy když mají stejnou velikost protože prý třeba běžcům ze stejné země vyrábí boty jedna značka takže pak nepoznají že mají každou jinou

anonym

Bolak by nejspíš napsal, že je to kvůli stroboskopickému jevu při rychlém kmitání nohou sprinterů u barevných TV přenosů.

hanulka11

Dr. Axl jak víš co by napsal bolak?....... nepředbíhej prosím