Lurius

Proč lidé před vařením napouštějí do hrnce studenou vodu?

Doplňuji:
Tím myslím, proč ne teplou?

Nejlepší odpověď
anonym

  1. v teplovodním potrubí se více množí bakterie a řasy (tedy může být kontaminovaná)
  2. pro vaření mnoha potravin je lepší, když se vaří ´postupně´

Další odpovědi
www

Třeba proto, že nemíní konzumovat v jídle všechny chemické a jiné ‚speciality‘ (změkčení vody,antikoroze..), které se musí do teplé užitkové vody (úprava vody ve vyměnících ap.) různých důvodů přidávat. 🙂
Vím o čem mluvím, pracoval jsem tam.

Emefej

Protože teplá není pitná, ale užitková.

Dochy

Ještě u nás máme ofic značení:
PV – pitná voda
TUV – teplá užitková voda
Nejsem si jist jak je to s pravidly pro distribuci TUV, ale přinejmenším ta voda stráví nějaký čas v trubkách, výměnících a zásobnících navíc (oproti studené). Kromě bakterií bych se bál ještě dalších nečistot či rozpuštěných kovů z těch výměníků apod.

anonym

Při předpokladu, že se voda bude vařit a nebude třeba vařené potraviny zahřívat postupně, pak se vskuktu teplá voda použít dá – neušetří se však zhola nic… (samotné napouštění ji ochladí + za teplou se platí + rozdíl teplot není zase takový – natož v létě!) O tvrdosti vody nepsaje.

geekocz

Já do hrnce napouštím studenou vodu hlavně z toho důvodu, že než teplá doteče z bojleru musel bych vypustit jednou obsah celého hrnce = plýtvání vodou.

Nevíteto?

Já napouštím do hrnce vodu ohřátou v rychlovarné konvici, (do tý konvice jí napouštím studenou) 🙂