Stříbrný

Proč lidé (hlavně měšťáci) přestávají zdravit ostatní a ani nevědí, že i na chodníku se chodí po pravé straně?

Doplňuji:
omlouvám se, nedoplnil jsem to, samozřejmě zdravit ve městě protijdoucí neni zrovna něco lehkého, ale většina měšťáků přestává zdravit, když přijdou např. do menšího obchodu, kde je jen prodavačka a jeden nakupující a jak si tak všímám, i na vesnici veškeré zdravení ustává...

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Coby dnes měšták, původem z venkova, pokud pozdravím ve městě, většina žen se lekne, muži odpoví. Na předměstí je to však v pohodě.
Proto moje otázka: je chyba u mne(nás) ?
V obchodě zdravím vždy, tak jsem byl vychován.

Další odpovědi:

Zlatý

Možná to někomu přijde legrační, ale já sice potichu avšak v podstatě zdravím při vstupu do každého obchodu, ale pak se - popravdě kouknu po okolí, zda si někdo něco nepomyslí o bláznivém dědkovi.
Při procházce v našem městíčku pak mám problém spíše opačný a sice, abych i ve svém pokročilém věku nepřehlédl známé, které bych měl a patří se pozdravit.

Zlatý

no toto mi vadí i na přechodech, když je to
na nich vyznačeno a pak do mě neurvale
vráží..někdy jim to oplácím :(
Doplňuji:
k tomu zdravení v obchodech, když jsme byly se ségrou malé,
tak naše teta, taky dvojče vešla do obchodu a vždy pozdravila
už u dveří, i když nebyla prodavačka vidět a my se divily proč, ona
řekla, že je to slušné, je z Moravy a tam jsou asi líp vychovaní než
tady, nebo jestli je to dobou nevím já se chovám, jako ona oni ti
lidé ve službách to nemají lehké..

Zlatý

Kdyby měl ve městě každý každého zdravit, tak se všichni uzdraví a můžeme zavřít špitály. Navrhni to jako účinné opatření v oblasti úspor ve zdravotnictví.

Zlatý

Zdravit v městech je dosti problematické, je tam velká anonimita a zdravit například každého protijdoucího na Václaváku dost dobře nejde. Co se týká chození po pravé straně, tam to zřejmě zanedbali rodiče a škola. Jinak si to nedovedu vysvětlit.

Zlatý

nevim a nejak mi to ani nevadi...!..a ve meste zase tolik lidi neznas a zdravis jen ty co znas ne?...?...

Zlatý

Ve městě bych se mohla se zdravení klidně zbláznit. Já si neumím představit, jak vejdu do Tesca a pozdravím, ale u pokladny prodavačku zdravím. Taky zdravím ty co znám a po chodníku a přechodu chodím vpravo. Je fakt trapné, jak jde někdo vlevo a když se střetneme, tak těsně přede mnou začne uhýbat vlevo, vpravo, vlevo, vpravo. No to mě vytáčí.
Chatu máme v horách na malé vesnici a tam se zdravíme všichni i s kolemjdoucími turisty, jenže těch tam potkám jen pár denně.

Zlatý

Jak kde a jak kdo. Z mé zkušenosti staří čekají, až je mladší pozdraví, ti to někdy udělají, ale oni, protože jsou nahluchlí nebo sklerotičtí to buď neslyší nebo záhy zapomenou. A pak se rádi "spravedlivě" rozčilují. Pak jsou ti, kteří opravdu zdraví a neřeší jestli jim někdo odpověděl nebo ne. Je to prostě v nich - slušný člověk to tak mívá. Správný puberťák nebude zdravit nikdy - v žádné době - snad jen toho, koho potřebuje nebo kdo se mu líbí. Nebo, když se cítí "dospěle". Paradoxně nejvíce - a krásně nahlas a s upřímným úsměvem stále zdraví malé děti - a úplně cizí lidi. Není to dobou ani ničím jiným, stále se to opakuje, jen my se na to léty díváme z jiné pozice. A proto o tom tolik pindáme...:-)

Bronzový

Bohužel toto pozoruji hlavně u mladých lidí. My dříve narození jsme byli vedeni ke slušnosti. Nechápu, jak můžou na přechodu překážet v protisměru, dokonce křížit cestu ostatním. A ještě se diví, nebo jsou dokonce agresivní, když o ně člověk zakopne.
Doplňuji:
Platilo jednoduché pravidlo: Jakmile někam vcházím - pozdravím.
A i na chodníku se chovám jako za volantem. Vpravo a ohleduplně.
Když jede trubka svým autíčkem, to respektuje alespoň něco, aby si svého miláčka nepoškrábal, nebo nedej Bože nepomačkal.

Stříbrný

zdravím toho koho znám,proč bych měl zdravit každého na ulici.

Bronzový

Proč zdravit? Nevidím k tomu důvod. Samozřejmě zdravím lidi, které znám.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Rodina a vztahy

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 979
Zlatý marci1 806
Zlatý quentos 628
Zlatý iceT 601
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 449
Zlatý led 396
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 375

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.