jaymes

Proč jste málo chodili do kin na filmy?

Mám na mysli vás, co jste žili ještě za socialismu. Tenkrát dávali takové krásné filmy, které dneska už jsou ztracené a nedají se sehnat ani na internetu. Tenkrát je dávali a vy jste na ně nechodili. Soudím podle toho, jak málo mají některé filmy na csfd.cz hodnocení. Mluvím třeba o filmech: Konec imperátora tajgy, Akce u arzenálu, Autobus smrti, Otrokáři. Kdybyste na ně chodili a měli o ně zájem, tak by o ně byl zájem i dneska po revoluci a dávali by je třeba v televizi a vyšly na DVD. Za komunistů jste měli volného času dost a lístky do kin byly téměř zadarmo. Přesto jste nechodili. Teď si můžeme jen stěžovat.

Nejlepší odpověď
Kepler

Nemluv za ostatní. Já jsem do kina chodil a moc rád, tenkrát to byla kulturní instituce. Ale jen na dobré filmy a hlavně všechny zahraniční mimo sovětských a ostatních peechovin podobného ražení. O filmech tebou jmenovaných jsem ještě v životě neslyšel, každý máme jiný vkus. Skutečně dobré filmy se digitalizace dočkaly (kupodivu i Laurel a Hardy), šmejdy se opomíjí. Ale snad jednou dojde i na ně. Zřejmě ale zájem není.

Další odpovědi
da ny

Nesmyslná otázka!
Chodila jsem do kina často a ráda na skvělé filmy i na ty slabší.-

Uvědomte si prosím, že každý nevysedává u PC a nechodí na ČSFD. Ti, kteří tyto stránky navštěvují byli tehdytřeba děti nebo přišli na svět později.
Je mnoho lidí, kteří obslouží pomocí moderní techniky (PC, internet) účty, firmu, kancelář, ale za zábavu a zdroj informací ji nepoužívají.

Tak trochu zbytečné domněnky a „výčitka“ z Vaší strany…O co vlastně GO…?
😁

johana 56

Jako děti jsme chodívaly do kina každou neděli odpoledne, rodiče večer.
Nebylo v každé vesnici a když už, nepromítalo se denně. Později nebyl problém zajet si do nejbližšího města třeba třikrát týdně.
Z počtu zhlédnutí starých filmů na internetu jednoznačně nevyplývá, kdo je sleduje a hodnotí. Možná právě jen ti dříve narození.
Na lístky se vždycky peníze našly, neřekla bych, že byly „téměř zadarmo“.
Hm, volný čas…ano, bylo ho dost.
Mateřská byla placená půl roku a děti musely do jeslí, školky.
Bez dokonalých automatických pomocníků i internetu se v pohodě zvládlo vše potřebné- chod domácnosti, zaměstnání,obíhání obchodů, úřadů a pošt, chov drůbeže, zahrada, taneční večery, kino i divadlo, sousedské posezení a popovídání. Nestěžuji si…

Arne1

Mnozí do kina chodili často. Já třebas několik let pravidelně 1× týdně. A s tou lácí – asi to bylo o trochu levnější než dnes, vstupenka do kvalitního kina na 70mm film byla opravdu drahá – tehdejších 16Kč. Ale to je dnešních plus mínus 160Kč !

Drap

Za mého mládí jsme chodívali do kina každý týden dvakrát, někdy i třikrát. Bylo to za pár korun /1 –5/, a televize nebyla, nebo později již sice byla, ale nevysílalo se celý den a pouze jeden kanál. Myslím, že častěji by to už nemělo ani smysl a ani tu hodnotu.

Lamalam

Nesmysl, tvá argumentace není ničím podložená. Máš po ruce studii, dokazující vzájemnou závislost hodnocení filmů na csfd s návštěvností kin za socialismu?

pusinka50

Proč nám zde vnucuješ svůj názor? Kde jsi ho vzala? Za socialismu mého mládí neexistovaly domácí počítače ani internet. Chodila jsem do kina pravidelně každý týden. Vstupenky tak levné, že nad cenou člověk vůbec nepřemýšlel. V televizi šly pouze 2 kanály, které vysílaly v rámci „bratrství“ sovětské a slovenské pořady. Žádné západní filmy. Nevysílaly se thrillery ani horory. Dnes do kina nechodím vůbec, 200 Kč lístek, nekradu.
Tebou zmíněné filmy vůbec neznám, ale podle popisu na čsfd.cz jsou to filmy válečné, otrokářské plné násilí a střílení, halt proti vkusu žádný „dišputát“.

Příště piš méně agresivně a promysli si 2× svou otázku.

Mc Merkurion

… „Kdybyste na ně chodili a měli o ně zájem, tak by o ně byl zájem i dneska po revoluci a dávali by je třeba v televizi a vyšly na DVD“ … voni ne všechny se daly už tehdy dokoukat dokonce: http://www.csfd­.cz/film/39404-tobe-hrana-zvonit-nebude/komentare/ http://www.csfd­.cz/film/117166-vitezny-lid/komentare/ … „Za komunistů jste měli volného času dost a lístky do kin byly téměř zadarmo“ >>> jen kecy …

Kepler

Arne: to jsi ještě levný. Třeba velkofilm Kleopatra někdy v 70tých letech stál 25 Kč a to se nám zdálo o čertoch (250 Kč v dnešním kurzu). A dnešní vstupné v lepších kinech bývají o dost vyšší. No jo, ale zas to máš video 3D, zvuk multikanálový a prostorový, rozlišení a kvalita neporovnatelná.

mosoj

Keplere zase jsi zabodoval. Kurz jsi si přizpůsobil tak aby to vyhovovalo tvému světonázoru, ale musím uznat, násobilku umíš. Zdar. Ale v jednom má tázající pravdu , filmy byly kvalitnější a nevychovávaly lidi k AGRESIVITĚ.
Chodil jsem do kina velmi často se svojí skoromanželkou, vůbec nás to neruinovalo. Zkus jít dnes 3 x za týden ve dvou do kina.

Kepler

Ano zabodoval jsem, ty nikoliv. Jako ostatně vždy. Ruské válečné filmy líčící zabíjení nepřítele v hromadném měřítku určitě agresivní nebyly, že.