FlAsh_7

Proč jsou neziskovky tak problémové a omílané?

Nejlepší odpověď
Ametyst

Přestože jsou placeny z peněz daňových poplatníků, svým vlivem na vládu a politiku vlastně docela sprostě obcházejí a vynechají ty daňové poplatníky, voliče, a vládnou a rozhodují místo vlády a politiků.
To je ta Havlova „nepolitická politika“, kterou mu narouboval jeho sponzor Šoroš. Vždycky jsem se ptala, proč se Havel držel v politice jako veš košile, když ji nenáviděl a chtěl ji nepolitickou.

Další odpovědi
Disraeli

Protože se kolem nich točí spousta předsudků a pomluv.

Protože NĚKTERÉ jsou spíš problémové, přinášejí bordel a spory. Včetně pár „dobročinných“.

Protože některé nejsou až tak neziskové… Jak se tváří jejich podnikáni a činnost. Neexistují a nefungují oficiálně za účelem zisku, a přesto jsou pěkně chamtivé, „mrchožroutské“, nákladné a s tučnými příjmy na úkor ostatních, kdy jejich organizace nevytváří nic hodnotného a často ani nic takového neposkytuje, a přesto dostávají peníze a podporu. Dle mě se to někdy zneužívá.

zjentek

Neziskovky jsou zde tímtéž problémem co i „ziskovky“, není rozdílu, stejně jako cesty ven, pro otevření hlubšího obzoru (pochopení hloubky) doporučuji například text písně Davida Stypky „Do čehos to duši dal“. Děkuju

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=2xzRoYbYw­c4&list=RDEMMfTtOT­mdyPatr9ppn7Dsng&­index=18

Pepa25

Ze stejného důvodu jako Soros, Bilderberg nebo Kalousek (dnes Pekarová): část lidí potřebuje nepřítele, který může za jejich pos*ané životy. Logiku za tím nelze hledat, protože stejní lidé jsou velmi rádi, když nezisková charita se postará o jejich dědu, se kterým nikdo nemůže vydržet.

Zlatý člověk

Vše je zde postaveno na zisku a pojem neziskovka je ekonomická utopie!

aliendrone

Pepa25>>> Jasně, ještě žes mi to „vysvětlil“. Za strašlivou inflaci může „můj posranej život“, za gigantický státní dluh může „můj posraný život“, atd., chápu. 😉

Čemu nerozumím je ten tvůj „děda“, vážně to je s ním TAK špatné? Zkus mu dát ještě šanci (v kombinaci se sedativy). Hele, než ho vykopneš na mráz, tak popřemýšlej – jsou přeci Vánoce! Nepočká to přes Silvestra, po Novém roce? 😉 😁

No já jen tak, tvůj děda, tvoje volba.:-)

Pepa25

Tak znovu a se šipečkou: pro vás dezoláty: Neziskovky, ulumináti a další svinstvo → posraný život. NE OBRÁCENĚ (tzn. tvůj posraný život → inflace /státní dluh …) fakt neplatí. Asi to nemá smysl, ale musel jsem, protože zaměňovat příčinu a následek je strašný nešvar …

aliendrone

Pepa25>>> Tak já už jsem bezradný. Chceš snad říci, že INFLACE, STÁTNÍ DLUH apod. „vymoženosti“ lidem posírají život? 😮 😉 😁
NENÍ MOŽNÁ!! Pepa25 se pěkně vydezolátil! 😮 😮 😮
TWL – a to se mi označení „dezolát“ začínalo líbit (moc pěkné slovo, JEN KDYBY si mnoho lidí do toho nezahrnovalo „příznivec agenta Bureše“). Chjo, tak já tedy zůstanu u tradičního fašistického komunisty (Putinova/čín­ského/etc. agenta). Uznej sám, že to ale nemá tu stručnou údernost jako „dezolát“. 😉

Pepa25

alindrone: ne-dezolát uzná, že napsal kravinu a nehnícá se v tom 🙂

Dochy

Ametyst: „Přestože jsou placeny z peněz daňových poplatníků, svým vlivem na vládu a politiku vlastně docela sprostě obcházejí a vynechají ty daňové poplatníky, voliče, a vládnou a rozhodují místo vlády a politiků.“

Tohle by mě zajímalo. Jak přesně jsou ty neziskovky placeny z peněz daňových poplatníků?
Jo už chápu. Daňový poplatníci jsou tu vlastně všichni, vč. zaměstnanců neziskovek, tak pokud ta neziskovka má být nějak provozována, tak určitě musel nějaký poplatník přispět.

„svým vlivem na vládu a politiku vlastně docela sprostě obcházejí a vynechají ty daňové poplatníky“ – prosím rozvést. Nechápu.¨

„a rozhodují místo vlády a politiků“ – prosím rozvést. Nechápu.

aliendrone

Dochy>>> Twl to tohle jsem zrovna od tebe NEČEKAL, myslel jsem že je ti dostatečně znám mechanismus „čerpaček“ a věci kolem toho. 😉

OK, tak tě uvedu do obrazu, abys chápal a nemusel věřit PROLHANÝM kecům Pepy25. TWL Dochy, ty VÁŽNĚ věříš, že by se v tomto státě mohlo vůbec COKOLIV udělat pořádně ZADARMO? (třeba „postarat o dědka“ jak prolhaně píše Pepa25) 😮 😕

Schválně jsem sI našel „DOBROČINNOU“ (těm snad lidé budo rozumět, než nějaké klimatologii), ale TRAM TA RA RÁ:
https://maltez­skapomoc.cz/wp-content/upload­s/2022/06/MP_vy­rocnizprava2021­.pdf
Rovnou si PDFko otevří na straně 18 (účetní uzávěrka), bo tě nechci moc mučit čtením těch sraček. 😐

Takže máš TYPICKOU „čerpačku“, pardon „dobročinnou charitu neziskovou“ (Pepa25 se svíjí v záchvatech dobrodějných orgasmů!), MUEHEHE. Neziskovka má budget nějakých 83 000 000 Kč.
Z toho na příjmové straně :
položka B.I.
cca 64 000 000 – DOTACE!!! A ty se berou podle tebe odkud? Z ROZPOČTŮ (ať již krajských či jiných)! Což je VÍCE JAK TŘI ČTVRTINY budgetu (a ten zbytek platí SAMI „potřební“, charita NEDÁVÁ NIC)!
Přijde ti, že cáluješ na tu „srandu“ MÁLO? 😮

BTW – DOBŘE si prostuduj tu uzávěrku, pokud si nebudeš usilovně hrát na Pepu25, tak ti polezou oči z důlků! Tomu se říká KŠEFT! Ano, drogy jsou výnosnější, jenže tohle je BEZ RIZIKA (že ti někdo ustřelí gembu). Případně že půjdeš do chládku. NAOPAK! Ještě dostaneš vyznamenání! 😕

Dochy

Já nehodlám obhajovat každou neziskovku kteou kde potkám. Ale nelíbí se mi, že se slovo „neziskovka“ bere automaticky jako sprosté slovo a jedná se o organizaci, jejímž hlavním cílem je rozvrátit naší milovanou Republiku.
Hlavní rozdíl mezi neziskovkou a obchodní společností je, že obchodní společnost má přinášet zisk svému majiteli. Neziskovka veškeré příjmy dává na svou činnost, včetně platů svých zaměstnanců – jak sám píšeš, nikdo nedělá nic zadarmo.
Přitom i zakladatel může být zaměstnancem organizace ale asi by neměl sám rozhodovat o své mzdě 😉 („neměl“ bohužel ještě nutně neznamená, že „nebude“)

Neziskovky mohou být jak „příspěvkové“ tj. programově financované z veřejných peněz – dotací, tak nepříspěvkové (financované jinak: jak z obchodní činnosti tak třeba z darů)

Nehodlám tu rozebírat neziskovky jednu po druhé a řešit jestli je to parazit, nebo přítel. Ale stejná slova jako Ametyst použila vůči všem neziskovkám mohu úplně klidně použít např. proti všem sročkům a bude to mít zhruba stejnou platnost.

aliendrone

Dochy>>> A ty si jako myslíš, že lidé prskají proti neziskovkám, které NEDOSTÁVAJÍ přebohaté dotace (z MAŠICH daní)? Myslíš, že lidé „něco mají“ třeba proti houbařům a jiným spolkům? 😮

Lidé prskají proti těm neziskovkám, které DOTUJÍ a jejich činnost (výsledky) ani zdaleka neodpovídá vynaloženým nákladům, připadně dokonce za JEJICH PENÍZE PRACUJÍ PROTI jejich zájmu. (BTW – přirovnání k eseročkům pokulhává, protože na rozdíl od MNOHA ze třech statisíců neziskovek u nás jejich prostředky primárně NEPOCHÁZÍ z daní. To, že jedno i druhé může fungovat jako pračka peněz apod. na tom nic nemění. Jestli nevíš o kterých neziskovkách píši, tak např. zkoukni tady (stačí tomu dát 30 minut od času 35:00). https://youtu­.be/lylYLUjIsYM?t=2118 Myslím, že se ZASMĚJEŠ, zvláště výživné je to kolem času 45+ min (kde cituje ty cinty Pixové). BTW – já se nesmál, tahle rétorika je mi od mládí důvěrně známá. 😕

Nicméně se domnívám, že pochopíš (pokud tomu těch 30 minut dáš) PROČ jsou „pixoneziskovky“ NEPROSTO NEPŘIJATELNÉ.

Ametyst

Dochy: samozřejmě je řeč o politických neziskovkách, které dělají mizerné jméno všem ostatním.

Pepa25

Ametyst: co je to POLITICKÁ NEZISKOVKA? Všichni dezoláti o nich mluví, ale ještě nikdy nikdo žádnou neviděl, tak se musím zeptat …

aliendrone

Pepa25>>> Sorry (DPC, už nemohu používat ani „sorryjako“ [jakkoliv ironicky!], bo jako dezoláta [možná už ex-dezoláta viz můj příspěvek výše, musím to promyslet], by mne lidé chybně škatulkovali 😮 😕 ), ale téma je značně SLOŽITÉ na jednoduchou odpověď. (A nějak jsem si DOST jistý, že to VÍŠ!) 😉

Takže pokud máš OPRAVDU zájem, tak doporučuji https://www.da­tabazeknih.cz/kni­hy/politicke-neziskovky-a-jejich-boj-proti-zapadni-civilizaci-473167 , mnohé se ti ozřejmí. 😉 😁 😁