pomycz

proč Josef syn Jákobův nosí v bibli zlaté rětězi

Nejlepší odpověď
annas

Josef byl prodaný do otroctví. Toto je jeden z jeho příběhů – FARAÓNŮV SEN

Za jeho výklad byl Josef odměněn zlatým řetězem.

Král měl podivný sen a nikdo mu ho nebyl schopen vyložit. Tehdy si číšník (jemu tehdy Josef vyložil sen) vzpomněl na Josefa a řekl o něm faraonovi. Farao si dal Josefa zavolat a vyprávěl mu svůj sen. Farao stál na břehu řeky Nilu, když sedm tučných krav vyběhlo z řeky. Potom přišlo sedm hubených krav a ty hubené krávy sežraly všechny krávy tučné.

Bůh dal Josefovi poznat, co ten sen znamená. “V zemi nastane sedm let, ve kterých bude hojná úroda, a po nich přijde sedm let hladových,” řekl Josef faraónovi. “Jsi-li moudrý, necháš uskladnit v sýpkách část úrody během let, kdy bude dobrá úroda, aby tvůj lid nehladověl, až přijdou léta neúrody.”

Farao se zaradoval, že mu Josef dokázal jeho sen vyložit. Je to jistě muž Boží! Nikdo nebude lepším správcem, který by se postaral o to, aby se část úrody uskladnila v sýpkách. A tak král dal svůj vlastní prsten na Josefův prst a kolem krku mu dal zlatý řetěz a učinil ho svým správcem nad celou zemí egyptskou, po sobě nejvyšším vládcem země.

http://deti.vi­ra.cz/Bible-pro-deti/Stary-zakon/Josef-Egyptsky