Michal Kole

Proč ještě žádná televize nepřišla se zpravodajstvím, bez moderátorů?

Že by se pouštěli reportáže za sebou bez úvodního slova. Mě by to stačilo. A bylo by to i „levnější“.

Nejlepší odpověď
anonym

Bane, Michale, občas je komentář třeba, abychom nepodlehli představě, že se u nás už bude například dařit lépe, že poslanci konečně přestanou řešit své boje o koryta a začnou se starat o tuhle zemi. Zatím to bez průvodního komentáře nejde.

Další odpovědi
Damiana

Protože moderátor v podstatě slouží jako mezerník, oddělovač jednotlivých zpráv od sebe. Také komunikuje s reportéry při živých vstupech, aktuálně doplňuje některé reportáže (má odposlech z režie) apod. a celkově dává relaci jednotný ráz určité stanice. Má vlastně funkci takového „kouče“, hostitele, který úvodem do zprávy „nastolí“ i patřičnou atmosféru – napětí, odlehčení apod. Bohužel jsou i tací, z jejichž výrazu nepoznáš vůbec nic, neboť je na nich tak moc vidět, jak jsou šťastní, že jsou na obrazovce, že dovedou ohlásit narození pandího mláděte se stejným nadšením jako brutálni vraždu nebo děsivou nehodu! Vždycky si vzpomenu na film Od soumraku do úsvitu, kde reportérka se širokým úsměvem hlásí, koho a jak gangsteři na své krvavé cestě zabili.

Drap

Asi to nikoho nenapadlo. Zkus jim to navrhnout.

quentos

naopak, moderátoři mají své fanoušky a tím se danému kanálu zvyšuje sledovanost. O to jim přece jde. Takže o moc levnější by to nebylo.
Např. já když vidím, že bude na Nově ve zprávách Ochotská, nemůžu se nepodívat.
A kdoví, Michale, třeba Vám jednou moderátorky někde v reportáži zaplavou ;{)>