barunka4202

Proč je vymítání ďábla nezákonné a proč ho může ho provozovat jen kněz nebo někdo z církve?

Nejlepší odpověď
zzzzz

Podle jakého zákona nebo jaké jiné právní normy je to nezákonné?
Co se týká víry, tak můžeš dělat co chceš, jen nesmíš, zasahovat do práv jiných živých lidí. Ďáblovi do práv klidně zasahuj:-))) Klidně vymítej:-)))

Další odpovědi
led

Sú činnosti, ktoré môžu konať len v odbore vyškolení odborníci, či už ide o bežný život, alebo o náboženstvo.
Exorcisti, vymetači diabla, boli (možno ešte stále sú) špeciálne vyškolení odborníci v otázkach viery, so znalosťami ovládania ľudskej duše (psychológie) a hlavne hlboko neústupní a veriaci v Slávu Božiu a ochotných pre ňu aj zabiť. Jedným zo zdrojov ich príjmov bol aj majetok „posadnutých diablom“, ktorý po vyšetrení, dokázaní posadnutím a vyhnaní diabla z tela postihnutého, väčšnou končil smrťou postihnutého. Prečo by o tento zisk mali prísť pre akýchsi amatérov?
Podľa dnešných zákonov, ak by pri takomto vymetaní diabla, došlo k poškodeniu či už zdravotnému, alebo inému (spoločenskému, majetkovému,…) považuje sa to za nelegálnu činnosť s poškodením postihnutého.
Doplňuji:
Vymetanie diabla, či správnejšie vyháňanie duchov poznáme už z dávnej histórie. Keď človek bol postihnutý nevysvetliteľnou chorobou, či rana sa zle hojila, ale i pri známom ochorení a bez známej príčiny, alebo jeho konanie, reči boli proti napríklad vládnej moci, hovorilo sa o urieknutí, alebo zásahu duchov (modernejšie diabla, Satanáša,…). Liečenie v pôvodnej podobe vidíme ešte v rituáloch rôznych „prírodných“ národov, či Exorcistov, dokonca i ľudových zvykoch u nás (Pálenie, topenie slamených bábok…).
V súčasnosti aj v médiách sa ešte objavujú akísi zázrační liečitelia spločenskej krízy, či vyháňači diabla (komunizmu) s ich už donekonečna opakovanými zastaranými rituálmi

badisko

Neni to protizakone …:D Jsou to jen blba pravidla Vatikanu …kdyby to mohl delat kazdy.. tak knez by prisel radoby dulezitou funkci :D Je to jedno velke bububu na lidi moc tomu never buh a dabel jako zla entita je hloupost …
Je logicke ..ze pokud stvoris neco radoby cisteho musis stvorit i jeho.. zly protiklad osobne jsem na vazkach kdo je horzi dabel nebo cirkev ..osobne mam zato ze to druhe …ale k veci Knez sice muze vymitat dabla s povolenim Vatikanu ..ale jen proto ze vi jak na to …kdyby dabla by mohl vymitat i normalni clovek kdyzby vedel jak na to a byl pokrten ..jenze to zase nepovoli Vatikan ..taky mi unika smysl dovolit se tech nahore …
No proste vymitani dabla a podobne blbosti jsou vyplodem cirkve bez strachu sve ovecky budes spatne kontrolovat pokud jsou ty ovecky lidske bytosti …
Osobne jsem pagan tedy vyznavam viru nasich predku …a ti vedeli ..ze absolutni zlo nebo dobro neexistuje …ze v kazdem zlu je trochu dobra a v kazdem dobru trochu zla …oba aspekty jsou v nas lidech dane.. zalezi jen na cloveku co v nem prevazuje .....nekdo muze mit rad kotatka a muze se o ne starat …ale bude to treba vrah …no nejvtipnejsi natom je …ze ikdyby napriklad clovek jako Hitler byl pred svou smtri pokrten …tak se tak jako tak dostane do nebe …ale dite ktere se narodi a pri porodu zemre pujde rovnou do pekla …jebot je zatizeno prvotnim dedicnym hrichem …
Tohle je fakt vira postavena nahlavu …

anonym

Pleteš si státní zákon s božím zákonem… Jedna věc je vymýtat a druhá způsob. Pokud způsob nenarušuje první skupinu práv, pak není co řešit. Jestli tedy nevěříš, že tě pak za to bůh ztrestá.

ivzez

Asi tu budu se svým názorem sama, ale já „vymítání ďábla“ považuji za
psychické, duchovní i fyzické týrání, jež může skončit i smrtí toho, kdo
má být od ďábla osvobozen.

„Vymítání ďábla“ místo poskytnutí odpovídající
odborné léčby by bylo porušením ústavního řádu ČR.

Podle mne tedy jde o nezákonné jednání a doufám,
že minimálně u nás je nesmí provádět ani duchovní.

_______
Článek o vymítání ďábla:
http://xman.id­nes.cz/anneli­ese-michelova-obet-vymitani-dabla-f0j-/xman-styl.aspx?c=A110623­_010303_xman-styl_fro

Anneliese Michelová, která na „vymítání ďábla“ zemřela v roce 1976:
http://i.idnes­.cz/11/063/cl5/FRO3bfc7a­_anotherlife2ti­me.qwqw.hu.jpg

Vymítání na přelomu 20. a 21. století:
http://blisty­.cz/art/9721.html

(Článků je víc, odkazy výše mi „přišly pod ruku“ jako první.)

@Matesax:
Slovo vymýtání (ani vymýtat) neexistuje.
Nemůže tedy mít nic společného s Bohem,
Božím zákonem ani jinými zákony.

Doporučuji Vám článek „Vymýtit/vymítat – falešná vidová dvojice?“
(Ústav pro jazyk český):
http://nase-rec.ujc.cas.cz/ar­chiv.php?art=7679