paul1

Proč je ve světě tolik útoků na vzdělávací instituce (základní, střední školy nebo univerzity) ?

Například v USA za posledních 15 let přes 250 útoků.
Doplňuji pro aliendrone:
Detailnější informace získáš lehce dotazem např. na AI a zjistíš, že jako mnohokrát nemáš pravdu. Jen provokuješ, máš buranské způsoby a když se mýlíš, nebo někoho bezdůvodně napadáš, tak se ani neomluvíš. Prostě buran, jak má být (omlouvám se 🙂 ).
Takže útoky na vzdělávací zařízení se vyskytly např. v krajinách: Pákistán, Afghánistán, Nigerie, Rusko, Somálsko, Jemen, Sýrie, Srbsko (2023), Švédsko (2022), Francie (2023), USA a teď ČR.
Odhalení všech příčin útoků by mohlo některým předejít.

Nejlepší odpověď
Alesh

No, tak je to především proto, že drtivá většina útočníků jsou studenti té školy. A proč si vybírají zrovna školu, kam chodí? Důvodů bude asi víc, ale ten hlavní bude pomsta učitelům, spolužákům. Vesměs útočí, tiší, ušlápnutí, často šikanovaní jedinci, čili v tomto kontextu je to vlastně silně logický postup z jejich úhlu pohledu.

Další odpovědi
marci1

Útoky na vzdělávací instituce ve světě jsou bohužel častým jevem, který má mnoho příčin a důsledků. Některé z možných faktorů, které mohou vést k násilí na školách, jsou:
1.Psychické problémy, frustrace, šikana nebo izolace pachatelů, kteří se cítí odmítnuti, zneužíváni nebo zneváženi společností, rodinou nebo vrstevníky.
2.Snadná dostupnost zbraní, zejména v zemích, kde je jejich držení legální nebo nekontrolované.
3.Vliv médií, internetu, počítačových her nebo extremistických ideologií, které mohou glorifikovat, podněcovat nebo inspirovat násilí.
4.Nedostatečná prevence, ochrana nebo reakce ze strany školních autorit, bezpečnostních složek nebo společnosti obecně.
😕

zjentek

Je to prosté, střílejí studenti a tito „mladí střelci“ si tou dobou zatím ještě myslí, že jsou pro svět významní/důležití, zkrátka když střílejí, mají ještě hřebínek, ovšem také může pracovat podvědomí, což u mladého člověka vysoce pravděpodobné, můj názor je reality prozápadního světa (svobody a demokracie v jeho pravé podobě) se tito lidé dožít vlastně ani nechtějí. 🤷‍♂️💁‍♂️👌

aliendrone

Tomu bys nerozuměl. Důkazem je to, že ti unikl tak ZJEVNÝ fakt, že NEJDE O CELÝ SVĚT (jak předhazuješ), ale prakticky výhradně o „vyspělé demokracie“. Záhada to žádná NENÍ, ale vysvětlovat ti to zjevně nemá smysl. 😄

Doplnění pro EMPTYHEADY.
K útokům na školy dochází běžně a není na tom NIC záhadného. Je to svým způsobem „TRADICE“. Nikdo se moc nediví (co pamatuji). Že škola byla rozbmbardována, protože země je v regulérní válce, ať regulérní či občanské. Nikdo to neřeší, proč také? Nikdo neřeší pokud k tomu dojde v důsledku POLITICKÝCH důvodů (etnická, náboženská apod.) nesnášenlivost. Tyhle věci se za takových okolností běžně děly, dějí a člověk nad tím jen zakroutí hlavou, ale divit se tomu NEBUDE. Tak to chodí.

Jiná situace je, kdy k takovému útoku dojde BEZ ZJEVNÝCH příčin. Tedy to, co např. u nás, či všichni ti Breivikové aj. mentálové – CO je k tomu vede? Nemůžeš do jednoho pytle házet etnický či náboženský konflikt v Afghánistánu nebo ruský Beslan spolu s naší pražskou fildou či s norskými událostmi. Není nic divného, když někdo venku za deště zmokne, divné to je teprve tehdy, když NEPRŠÍ. Chápeš?

Jestli ne… No, naštěstí to DRAHÝ SOUDRUHU můžeš svést na umělou inteligenci, TA TOHO SNESE. Ovšem tvůj TRAPNÝ pokus „nenápadně smíchat“ události „naše filda či Norsko – Breivik“ s běžnými teroristickými akty (jako že je to to samé – NE, NENÍ!) jsem nemohl nechat bez povšimnutí, DRAHÝ SOUDRUHU! Neměla by mne překvapovat nehorázná drzost zhovadilého BOLŠEVICKÉHO POSKOKA při vyžadování omluvy, takových jako ty jsem v životě poznal MRAKY. 😕

Každopádně popřemýšlej, kde soudruzi z DDR udělali chybu (přesněji JAK ses SÁM PROVAŘIL a odkopal) SOUDRUHU! Víš, každý kdo není závislý na umělé inteligenci a pamatuje tehdejší dobu to chápe. Ne že bych chtěl napomáhat SOUDRUHŮM ve zlepšování agitace, ale možná když pěkně poprosíš, tak ti odhalím, čeho by ses měl propříště vyvarovat. abys předešel podobným trapasům! Každopádně si mohu hlavu ukroutit divením se tomu, že JÁ „provokuji“, protože reaguji na zjevně provokativní otázku (výše jsem snad dostatečně objasnil, PROČ dotaz považuji za účelově manipulativní. potažmo mě PROVOKUJÍCÍ)! Jestli to nevidíš SOUDRUHU, nech si to od někoho NAKRESLIT a od AI převyprávět „co je na obrázku“. S pozdravem „V PRÁCI V ŠEST“! 😉 😁 😁