ananas9

Proč je v Jihoafrické republice tolik vražd denně?

Nejlepší odpověď
Quimby

Máš nějaký zdroj toho?
Ovšem v rozvojovích zemích se často jedná prostě o to, že lidé mají přistup ke zbraním a jsou dost rozšířené gangy a policie nemá určité oblasti prostě pod kontrolou.
Dále by to mohl být obchod s drogami a celkově to není úroveň ani myšlení evropského státu, tam jsou prostě jiné priority.

Další odpovědi
Pepa25

Dobrá otázka, JAR opravdu trpí velmi vysokou kriminalitou a to včetně vražd (podle UNDOC – agentury OSN pro drogy a kriminalitu – bylo v r. 2012 spácháno cca 31 vražd na 100 tis. obyvatel, což je ta 6× víc než v USA a 30× víc než v ČR).
Podle mě to samozřejmě souvisí s historií a aparteidem: segregace v podstatě vytvořila ghetta. Celý systém podporoval korupci. Po pádu nově nabytá svoboda také neznamena automaticky vládu práva, spíš naopak. Vznikaly „gated community“ – uzavřené rezidenční oblasti a bohatí běloší spíš investují do soukromých bezpečnostních agentur, než do zlepšení bezpečností situace v celé zemi. Takže násilí je JAR úplně běžné a nikoho nepřekvapuje, vyrůstají v tom jako normálním prostředí další generace …

střevo

to jen dyž máš bílou hubu, tak tě zabijou, protože si myslej(maj bohužel pravdu)že bílej má 100× tolik jak voni. počkaj si na něj u semaforu až bude červená a maj ho !!!