Pokročilý

Proč je hraní her bráno jako zlo?

Hrát člověče nezlob se na zemi je vpořádku, ovšem člověče nezlob hrané na počítači, už ne každý rodič zkousne a bere to jako špatný.
Mi to připomíná názory, když zavedli železnici, tak plno lidí říkalo, že při jízdě vlakem, tou rychlostí mohou ženy potratir a plno dalších pomluv, jen protože to bylo něco nového ....
Doplňuji:
Doplňuji: většinou toto jsem viděl v případech, kdy rodiče byly málo gramotní v PC dovednostech ... a naopak, lidé pracující s počítači, toto tolerovali více, ale jen na omezený čas denně.
Například mě rodiče jako malému říkali, že to není dobré ... nyní sedím v práci cca 8h denně u počítače a to už dobré je? Touto logikou by to nabádalo děti méně studovat aby např. pracovali rukama a nemusely být u počítače ...

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

No pokud to člobrdo na PC hraješ s někým jiiným než s PC a mluvíš u toho, tak to špatné není.
Horší je pokud dítě sedí dlouhodobě u PC a s nikým nemluví, to pak nemá schopnost se vyjadřovat a když otevře pusu, tak vypadá že je mentální retard.

Další odpovědi:

Zlatý

Myslím, že "Člověče..." nebude rodičům vadit ani na počítači...
;-)
Nebezpečí představuje virtuální realita, ne hry obecně...
Doplňuji:
K Doplnění:

..."jako malému říkali,"... - tohle má ještě jednu rovinu - je úplně jedno, jestli malé děcko sedí u počítače nebo u stolu - dlouhodobé setrvávání v jedné poloze vede k deformitě vývoje fyzična toho děcka a to, že se ´nehejbe´, vede k nedostatečnému vývoji fyzična toho děcka...

Bronzový

Doma sedí mnoho dětí a mladých lidí zavřených v pokoji s PC, na kterém dlouhé hodiny hrají hry, sedí u FB atp. Často celou noc, místo spánku :(.
Nehrají si s vrstevníky, nepobíhají venku (nedostatek pohybu, vadné držení těla), nečtou knihy, vytvářejí si svůj svět, někdy žijí mimo realitu, neumí se vyjadřovat, ani gramatiku ;)!....
Z psychologie:
Mozek děti až do 10 let věku neín schopen rozeznat nevhodnost násilí (hry, filmy) a posoudit jako něco nevhodného, nesprávnéhom nereálného. Věří tomu, že když "vystřílí rodinu", za chvíli všichni vstanou - jako ve filmu.
Posadit malé dítě k filmu/hře plného krve a násilí (někdy i k pohádce), nekomunikovat s ním a mít od něj klid. Nezajímat se, co sleduje/hraje je velmi nebezpečné.
V jisté době se na takto nevhodné filmy umisťovala hvězdička ;)
Když jste byl malý i monitory byly jiné :).
To, že sedíte v práci 8h u PC je dobré pro zaměstnavatele, pro Vás to žádné terno není.
Studenti a školáci jsou nuceni vyhledávat informace z internetu....
Vysedávat další hodiny a hodiny u her, sociálních sítí už nemusí.

..." by to nabádalo děti méně studovat aby např. pracovali rukama"
Hraní her se nedá spojovat se studiem.
A když budou všichni "študovaní a sedět u PC", kdo bude prodávat a péci chleba? Bourat maso, vyvážet kontejnery, vymetat komíny, opravovat auta, kdo Vám spraví hodinky? Kdo postaví domy, ušije kalhoty...?
Někdo musí pracovat rukama a umí to moc dobře :D
Doplňuji:
Minas
sama nepatřím ke gramatickým "nácíčkům" a překlepů mívám hafo ... :D
Podle Vašeho popisu bratr je "dobrým" důkazem toho, co jsem popsala ;)
Některé děti hrají "neškodné, postřeh rozvíjející" hry třeba 5 hodin (i více) a to asi pro nikoho, pokud je to denní pravidlo vhodné není.
Popsala jsem jen další "nebezpečí", teorii z psychologie o agresívních hrách/filmech/chování (co jsem "nakoupila" již kdysi ve škole a dnes to platí dvojnásob:)) Samozřejmě se to nedá paušalizovat, některé 6 leté dítě je na "vyšší úrovni" než jiné v 8, případně je mu vše vysvětleno dospěláky...

Souhlasím s Vaším názorem na FB a např. špulící se malé dívenky, hledající kluka...:(

Bronzový

protože si tím kazíš oči a nerozvíjíš se v přímé komunikaci mezi lidmi a nepomáháš rodičům ani neděláš své školní povinnosti

Pokročilý

Da Ny, ne u všech případech to platí, sám jsem byl závyslý na OpenTTD, strategie a obchod, dnes jsem obchodník a podnikatel a navedla mě k tomu právě tato skvělá hra.(mám plány studovat do zahraničí, atd) Bratr který hrál pouze střílečky je nervní a nevidím to s ním dobře, ale s gramatikou pozor, heh díky čtení titulek u několika hér jsem se naučil plynule číst. Nesnáším "české konzervy aneb čechysty" kteří dělají chytré a přitom o daném tématu vědí prd.
Nesníš srovnávat mozek jako mozek, už i desetiletý dokáže rozpoznat co je dobré a co ne, sice né každý, ale plno ano. Hry nejsou ten pravý problém proč je to dnes zkurvený, ale problém je facebook, samé desetileté holčičky které "hledají kluka" a jdou ven s úchylama a zde musím říct že hraní hér je o proti tomu neškodné. Já jsem jako malý byl už závyslí, ale po 2-3 letech mě to omrzelo a je to lepší když to omrzí v mladším věku než později kdy člověk začně vynechávat poslední ročníky základky a střední..

Diskuze k otázce

Pokročilý

no107064

Jen chci říci, že všechno je kolem her ... špatné sezení a podobně ... televize je úplně to stejné jen totálně pasivní ... jo lítat venku je pěkné ... já se sám divím jak jsem mohl to dětství přežít co se mi kolikrát stalo a kamarádům v okolí ... tohle je složitý ... budu mít strach pustit svoje děti ven, když vím co jsme dělali my jako malí ...

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.