Syd

Proč banky o víkendu neprováděj transakce podaný internetbankingem?

Našla jsem zajímavej názor ( http://blog.wu­wej.net/2007/02­/26/proc-banky-neuctuji-platby-o-vikendech.html ) , a sice že jednoduše proto, že nemusej, jelikož je zákon starej – ještě z doby, kdy k tomu byli potřeba zaměstnanci (pracující jen ve všední dny) a že banka potom celej víkend s penězi bezostyšně ve svůj prospěch manipuluje a těží z nich. Opravdu je takováhle díra v zákoně a banky se na ní přiživujou a nikdo jim to nezatrhne? Nebo by to mohlo bejt proto, že banky za „balík“ příkazů k převodu do jiný banky platěj poplatek („ČNB se snaží banky motivovat systémem zvyšujících se poplatků v jednom dni k tomu, aby data posílaly co nejdříve.“) http://www.pe­nize.cz/bezne-ucty/41970-proc-trva-cesta-penez-z-uctu-na-ucet-az-tri-dny , tak protože je třeba o víkendu míň příkazů k úhradě, tak na tom chtěj ušetřit ty poplatky? Jestli jo, tak jak můžou vědět, že kdyby začaly posílat i o víkendu, že by se četnost víkendových příkazů nevyrovnala příkazům podaných v pracovní dny?

Nejlepší odpověď
jmhad

ty penízky hezky vydělávají

Další odpovědi
anonym

bolak ti nejen ukradl téma, ale ještě bezostyšně opsal titulek tvého 2. odkazu (kde je ostatně i odpověď profesionálů, takže nečeká-li něco lepšího od amatérů, jedná se čistě o další účelovou a bodovací otázku, nota bene kradenou).
viz zdroj:

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-prevod-penez-trva-tri-dny?_fid=kwyi

isteron

Zrejme na to treba platiť personál. Ale keď sa jedná o trvalý platobný príkaz, ten mi funguje v mojej banke aj cez víkendy a sviatky.

bolak

Syd: zloděééééj, chyťte ho! :)

Syd

jmhad: A nějakej zdroj by byl, nebo to je jenom vlastní názor?

Syd

respektive domněnka