Pokročilý

Může to být problém se zády v mladém věku??

Dobrý den, poslední dobou mám občas problémy se zády, jde o to, že když sedím, tak mi někdy tak „fikne“ v zádech a vystřeluje mi to do nohy až skoro nemužu chodit (s velkou bolestí) vystrašilo mě to o to víc, jelikož jsem poměrně mladý (věk uvedu v rozmezí 16-19 let). Může to být tím, že páteř a celkově postavu nemám ještě vyvinutou a nebo to může být věčí problém. Chtěl bych dodat, že bolest přejde do 5 minut. Předem děkuji za opdovědi.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Rozhodně zajdi za doktorem a nech se poslat k rehabilitačnímu - takové počáteční potíže mohou snadno přerůst v trvalé postižení...
Zřejmě budeš muset upravit držení těla a posílit vnitřní svalstvo - rahabiliťák tě naučí cviky.

Další odpovědi:

Stříbrný

Jako malý jsem občas chytil do zad něco jako křeč a víceméně jsem musel ležet na zemi desítky minut, za pár let se to srovnalo, v tvém věku zhruba.
Jestli chceš mít určitou jistotu (ne 100%), že by se to nemělo rozvinou a nemělo by ti to zůstat, navštívil bych, jak píše mowla, doktora, který tě pošle k specializovanému doktoru.
Mohlo by to byt vyvíjení se (jak často masturbuješ? Stává se to v nějakém časovém měřítku vzhledem k masturbaci?) a nebo také špatnými nervovými signály, hormony. V tom horším dobrými nervovými signály, kdy bys měl doopravdy problém s páteří (kolik hodin denně prosedíš?).

Rád bych od tebe si přečetl odpovědi, na mé otázky, v diskusi či doplnění.

Pokročilý

Poradím ti: Začni cvičit, jíst zdravě a správně drž tělo. Nauč se to. Při sezení, při stání, apod..
začni cvičit a zlepší se to chlape.

Bronzový

když to při příští návštěvě řekneš doktorce tak tě pošle třeba na nějaké cvičení a nebo k neuroložce, která ti koukne na záda a třeba předepíše cvičení. tam tě naučí pár cviků na záda. jsou prospěšné. já je cvičím dodnes pokaždé když "cítím" záda. Cviky najdeš ale i na internetu, avšak naučit se je cvičit dobře moc lidí nedokáže bez toho aby ti s tím pomohl naučit profík

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1605
Zlatý mosoj 1494
Zlatý marci1 1277
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 990
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 714
Zlatý quentos 713
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.