helcaify1

Problémy s Aukrem

Mám účet na Aukru od 28.10.2012– vše vždy bylo v pořádku až do dnešního dne. Prodávala jsem tři věci z toho ve dvou byly příhozy a třetí prodávaná věc mi by byla prý na základě práv zrušena z důvodu používání nového účtu, když jsem přestala používat starý a nezaplatila poplatky. Jinak řečeno: Nezaplatila jsem starý účet a založila si nový. Takhle mi to Aukro v emailu napsalo. Já však o žádném dalším účtě nevím. Tohle je můj první a nikdy jsem na jejich portále registrovaná nebyla. Když jsem jim slušně napsala, že se o můj účet nejedná, že si mě nejspíš spletli, obořili se na mě s tím, že lžu a dokavad' starý účet nezaplatím tento mi nebude obnoven. Nikdy jsem takový problém neměla. Jak bych to měla vyřešit?

Nejlepší odpověď
anonym

Klidně a trpělivě jim napiš, že bohužel zřejmě došlo k nějakému omylu, který bys ráda vyřešila. Požádej je o sdělení, které Tvé účty mají vedené jako Tvoje. Také je požádej o sdělení, jak vysoká je částka, kterou bys jim měla podle jejich záznamů uhradit.
Po dobrém se určitě vše vysvětlí.
Můžeš uvést, že Tě nařkli ze lhaní, ale že si opravdu nejsi vědoma toho, z čeho Tě Aukro viní, a že pokud zjistíš, že se jedná skutečně o Tvůj účet, tak dluh neprodleně zaplatíš. Trvej na tom, že jde nejspíš o nedorozumění.

Další odpovědi
JájsemRaibek

No řekl bych že to je dost velkej problém, který má dvě stránky. Tak pokud tvrdíš, že jiný účet nemáš a ani si jej neměla, požaduj po aukru, aby ti sdělilo o jaký účet se jedná a na základě čeho jej identifikovali.
Problém je v tom, že ti to říct nemusí, jelikož by tím vyzradili např. emailovou adresu.
Ale i pokud by ti řekli, že to je na toho a toho, nevím jak dokázat, že ty tu emailovou adrseu nemáš.
V registraci však udáváš nejen jméno, ale i mejl a telefon a adresu.
Sděl jim, že tvá adresa je taková, mejl takový a číslo telefonu takové ať to prověří.
Pokud mluvíš pravdu a jiný účet nemáš a ani jsi neměla, nemusel by to být problém, ale bůh ví.

Danča84

Souhlasím s napsaným, jen chci ještě připomenout: za všech okolností s nimi prosím jednej slušně, nepoužívej hrubší výrazy, neobviňuj (je to vaše chyba!, máte v tom zmatek!…). Snaž se být vstřícná, hledejte spolu řešení, ne se jen hádat. Opakem nic nevyřešíš, jen si zazdíš cestu k možnému vyřešení problému. Držím palce!