Avatar uživatele
Paranormal

Problém s úvodem stránky

Zdravím, Potřeboal bych poradit.

Dělám si osobní web a narazil sem na menší problém.. Mám zde dělané menu pomocí odkazů na články jestli chápete (id=„#top“ #one, #two atd…)
A ten problém je že když kliknu třeba na odkaz na první článek tak to jede na ten článek a zastaví se to až horní okraj stránky narazí na nadpis toho článku protože je tam to id=„#one“.. Ale jelikož tam mám header tak se mi to překrývá. Mám napis a kus článku pod hlavičkou.. A já bych potřeboval aby se to zastavilo o tu hlavičku nebo ještě kousek pod ní… Tedy nevím jestli mě chápete.. Chtěl bych jednoduče ignorovat header aby byl pevný a ta stránka prakticky začínala až pod ním.. Snad chápete.

Nevím si rady no, pokud by jste k vyřešení problému potřebovaly nějaký můj script napište vložím ;)

Děkuji moc, Paranormal

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3285 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ivzez

Dej sem odkaz na stránku,
ať se můžeme podívat do jejího kódu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Emefej

V čem je problém? Kam si v kódu kotvu umístíš, přesně tam bude odrolováno.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Fyzik

Jinak než přes javascript to nepůjde protože neošetřené scrollování řeší každý prohlížeč trošku jinak. To, co hledáš, je „scroll anchor jquery“. Tady je odkaz na program: http://jsfiddle­.net/9SDLw/ , za konec toho offset top jen napíšeš např. +10, zkrátka počet pixelů, o který to má sjet níž nebo výš. Tady je to řešené přes odkazy, ale principielně to lze uplatnit na jakýkoli prvek, s tím už si snad poradíš.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Paranormal

Bohužel nemám ještě stránky na internetu. Mám je pouze ve vývoji u sebe na PC.

před 3285 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek