Acer

Jak udělám běžící text na websnadno.cz?

Jednoduše bych chtěl mít na úvodu stránek mít běžící text našel jsem tohle
http://www.pro-pocitac.7x.cz/ta­bulka-s-bezicimi-ikonami , ale nevím kam to mám vložit vím, že jde v doplňkách vložit html, ale nevím jestli se nic nestane a taky nevím, jak tam dát svůj text.

Odpovědi
anonym

Budu poněkud vulgární ale:
1.a) Nekopírujte každý kód na těchto „zasraných“ webech.
1.b) Autor tohoto webu viděl někde běžící text a zdroják okopíroval s JavaScriptem i tabulkou
2.) Používejte hlavu a weby jako je http://www.jak­psatweb.cz/ tam začněte! Tam z nás minimálně 1 každý byl…
3.) HTML tág (párový tzn. ukončené </…>) je maraquee.. a né nějaké srajdy okolo toho… Viz 1.b) bod
Doplňuji:
Pokud máte redakční systém hledejte to pod názvem „Vložit html kód“ a pokud máte vlastní stránky tak to můžete již hodit ten maraquee tag

nikolqa.o

Pohyblivý text se dělá pomocí párového tagu <marquee>… </marquee>

Npříklad:
Ahoj se bude pohybovat pomalu
<marquee scrollamount=1>A­hoj</marquee>

Ahoj se bude pohybovat středně
<marquee scrollamount=4>A­hoj</marquee>

Ahoj se bude pohybovat rychle
<marquee scrollamount=50>A­hoj</marquee>

Ahoj se bude pohybovat do prava
<marquee direction=„rig­ht“>Ahoj</mar­quee>

Ahoj se bude pohybovat tam a zpět
<marquee behavior=„alter­nate“>Ahoj</mar­quee>

Ahoj se bude pohybovat do leva
<marquee direction=„dow­n“>Ahoj</marqu­ee>

Ahoj se bude pohybovat nahoru
<marquee direction=„up“>A­hoj</marquee>

Ahoj s barevným pozadím
<marquee bgcolor=„Lime“>Ahoj ( s barevným pozadím )</marquee>
( místo Lime ( zelená barva ) si můžete dát jakoukoli jinou barvu )

To je vše co umím. Nevím, jestli existuje více pohybů nebo ne, ale myslím si, že tohli by mělo k tvorbě webu stačit.
Doplňuji:
U toho poslední je Lime ( zelená barva ) pozadí pod běžícím textem. Bude to jen malý proužek pod textem.

anonym

Chybyčka =D Ono to není MARAQUEE ale MARQUEE