Problem s sexem

Mám menší problém se svojí holkou. Když jsem s ní chtěl spát, nedokázal jsem jí tak „vzrušit“ abych mohl zasunout. (celkem trapný, když to mělo být poprvé – cítím se jako chudák) Ona je ještě pana, a já mám z toho celkem respekt, nechtěl bych jí ublížit.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

zkuste prodloužit předehru, co nejdéle dokážete. Doteky na správných místech pomohou. Zeptejte se jí, zda ví, kde má erotogenní zónu (je u každého jinde); zde se dotýkat pomůže ke vzrušení velkým dílem. Mnoho žen vzruší např. hlazení bradavek, spolehlivé je i dráždění klitorisu, který v podstatě jinou funkci, než napomoci sexuálnímu vzrušení ženy, ani nemá. Pokud nepomůže ani to, bude u ní problém nejspíše psychický. Netuším, kolik Vám/jí je, ale každopádně můžete zkusit a) pár let počkat, třeba je na ni ještě brzy, b) vyhledat psychologa nebo sexuologa, který danou psychickou zábranu najde a poradí, jak odstranit. Každopádně je důležité, jak říkáte, neublížit, být opatrný a trpělivý, neboť počátek jejího sexuálního života bude následně mít vliv na celý její další sexuální život.

Další odpovědi:

Vážený pane, domnívám se, že Vaším hlavním problémem je především - dnes žel běžná - snaha stavět dům od střechy. Aby dům pevně stál, potřebuje pevné základy - jen pak může být svým budovatelům skutečně místem trvale pokojného a radostného života. Co tím myslím? Vztah chlapce s dívkou, muže s ženou by neměl být založen především na pohlavním, tělesném spojení a neměl by tím začínat - tím člověk sebe samého i svůj protějšek snižuje na úroveň zvířete. Křesťané toto vědí dobře. Vztah by měl zahrnovat postupně budované, vzájemné doplňování se třeba i odlišných povah, zájmů, postupného vzájemného oceňování svých charakterů a společně sdílených vyšších cílů a ideálů. Vlastní pohlavní vztah je sice také sám o sobě Božím darem - Bůh nás stvořil jako pohlavní bytosti, jak kvůli plození potomstva, tak kvůli kráse vzájemné intimity - ale nemá cenu sám o sobě, nýbrž pouze jako vyvrcholení těch ostatních hodnot ve vztahu, které jsem uvedla. A protože pohlavní vztah je záležitostí velice křehkou a vzácnou, měl by být chráněn stejně vzácnou schránkou - totiž manželstvím. Neměl by začínat před manželstvím ani probíhat mimo ně. Právě proto, že si dnes tolik lidí není vědomo vzácnosti a křehkosti tohoto vztahu, je dnes tolik ztroskotaných vztahů, dětí strádajících nedostatkem rodičovské lásky, dále i nemocí jako je AIDS, pohlavní choroby apod., a také častý výskyt pohlavní neschopnosti, o níž se zmiňujete.
Dejte si prosím na čas. Hledejte se svou partnerkou především duševní, citové, zájmové sblížení, třeba i možnost nějaké práce na dobrém díle, kterou byste mohli společně sdílet. Třeba přitom poznáte, že jste si příliš vzdálení - a v pokoji, bez vzájemného zranění a zbytečného tělesného poznamenání se rozejdete, čímž uvolníte místo vztahu, který bude pro Vás přínosnější. Nebo si naopak budete stále bližší a poznáte, že opravdu toužíte sdílet spolu všechny roviny života - nejen tu sexuální; že spolu chcete prožít nejen noci, ale i dny a to i dny náročné a kritické a navzájem se v nich podpírat Toto poznání je nesmírně důležité - je nutným základem opravdu hlubokého a trvalého vztahu. Vztah nehluboký a netrvalý je nejen k ničemu, nýbrž je dokonce pro Vás oba osobně valice škodlivý.
Poznáte-li, že byste spolu chtěli opravdu prožít celý život a vzájemně si v něm sloužit (ne to pouze vyžadovat od toho druhého!), uzavřete spolu manželství - a pohlavní život si ponechte až na noc po svatbě a noci následující. Věřte mi - na základě dostatečného duševního sblížení před manželstvím a pod ochranou legálnosti Vašeho vztahu a tím i dostatečné intimity, což poskytuje opravdu jedině manželství, budete také oba daleko spíše schopni se sbližovat jedni s druhým tělesně, bez spěchu a nervozity - a "půjde Vám to" daleko lépe. A dokonce i kdybyste potom zjistili, že třeba i pro nějakou biologickou poruchu jednoho či druhého plného sexuálního uspokojení schopni nejste, bude zde tolik jiných věcí, které Vás budou sbližovat, že Vám nenaplnění této jediné stránky manželského života nebude zas tolik vadit. Sex - to je opravdu jen ta troška šlehačky na dortu nebo marmelády na chlebu. Samotnou šlehačkou či marmeládou se nenasytíte a třeba Vám z toho bude i špatně. Ale přijdete-li na chuť tomu vlastnímu dortu či chlebu, budete tu šlehačku či marmeládu brát jenom jako příjemný, ale nedůležitý doplněk - a bude-li z nějakého důvodu chybět, tak se z toho nezblázníte.
A ještě něco. Chcete-li být v životě opravdu šťsten (a šťastna), chcete-li navázat vztah, který by Vás opravdu plně uspokojil a v němž byste, což je ještě důležitější, dokázal/a i Vy trvale uspokojovat toho druhého - pozvěte do svého života toho, kdo Vám bude rádcem a pomocníkem nejmocnějším a nejvěrnějším. Pozvěte do svého života Božího Syna - Pána Ježíše Krista. Miluje Vás a zemřel za Vás - stejně jako za Vaši dívku a každého člověka - aby Vám mohl darovat šťastný a hodnotný život na zemi i po smrti. Jak se s ním seznámíte? Přečtěte si Janovo evangelium (to je základní část Bible), vyhledejte společenství některé křesťanské církve - a také mu přímo řekněte: "Pane Ježíši, prosím, dej, ať tě poznám - i to, jak mě máš rád!" A věřte, že na upřímné volání Vám také upřímně odpoví.
Radím Vám také - dejte tento můj mail přečíst i své dívce, neboť vše, co jsem zde psala, platí i pro ni.
Chcete-li - Vy nebo Vaše dívka, nebo oba společně - vědět o celé věci víc a třeba se ještě o něčem dalším poradit, napište mi osobní mail. Moje adresa je: ivana.kultova@seznam.cz
Srdečně Vás oba zdraví a s láskou se za Vás oba modlí Vaše
PhDr.Ivana Kultová

Zdroj: bible, osobní zkušenost a zkušenost nesčetných křesťanů od pradávna až do současnosti

Plně souhlasím s tím, co napsala paní Kultová.

My když začali po svatbě se ženou pohlavně žít, byli jsme spolu 5 let a rozhodně nemáme pocit, že bychom to odkládali nějak moc - naopak klidně to mohlo i počkat.
Různé něžnosti a postupné vzájemné objevování Vás oba obohatí mnohem více než "hurá na věc a konec".

Pokročilý

Neboj to příde samo až bude ten správný čas tak se to ukáže.Hlavně to musí být něžné miléatd.........

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 978
Zlatý marci1 806
Zlatý quentos 628
Zlatý iceT 601
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 449
Zlatý led 396
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 375

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.