Pro motoristy a motoristky!

Když řadíte z vyššího převodového stupně na nižší,používáte meziplyn? Myšleno pro osobní auta!

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Ne, nepoužívám a díky vyspěle sinchronizaci převodovky již toto není potřeba jako dříve u starších aut.

Další odpovědi
janek66

Ne když řadím normálně plynule dolů.Meziplyn používám jen při podřazení ve vyšších otáčkách motoru při podřazení na začátku předjíždění.

hanulka11

Ano .Jízda je tak rozhodně plynulejší .

cukrar

barbakena, maslíte opravdu meziplyn, nebo jen přizpůsobení otáček motoru rychlosti vozidla a zařazené rychlosti?
To je rozdíl dosti velký!!!