Pro majitele psů: Používáte klikr ? Jak a jaké máte zkušenosti?

Já u velkých plemen používám klikr k ušetření svých hlasivek-místo povelu FUJ a NESMÍŠ, u malých plemen klikr používám jako pochvalu a povzbuzení…:D

Nejlepší odpověď
www

Ne,nepoužívám,protože nechci

Klikr se převážně používá při výcviku jen u plemen, která plní složité úkoly a je důležité navést psa na jediné správné řešení. Jak? Klikrem.
P.S: málo možností v anketě.

Zdroj: Zkušenost

Další odpovědi
Drap

Ne,nepoužívám,protože nechci

Nepoužívám, jsem spíše ze staré školy. Cvičím klasicky. Jeví se mi to spíše jako zajímavost, ale znám některé lidi, kteří na něj cvičí s úspěchem.

mojitek

Ne,nepoužívám,protože nechci

Doplňuji:
podle mě je to moderní nafouklá bublina která nemá se správným výcvikem co dělat.Klasika je klasika,pokud člověk je se psem na -jedné vlnové délce- tak musí poznat z intonace hlasu že zrovna toto udělal správně/špatně­.Pokud si nerozumí tak mu ani klikr nebo cokoliv jiného nepomůže..

samicek333

Ano,používám

Amie

Neznám-nemám zkušenosti

terry

Ne,nepoužívám,protože nechci

Zkoušela jsem, ale chodím se 2 psy najednou a nějak to nefungovalo. Ale asi spíš je chyba na mé straně.