Přirozený porod - operace císařským řezem.

Jak se projevuje operace, asi se těžko dá mluvit o porodu? U matky je to celkem jasné. Jak se ale dají pozorovat rozdíly u novorozenců. Vím, že při operaci neprojde dítě přirozeným stresem, je mu příchod na svět jaksi ulehčený. Jsou nějaké další známky?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

První dítě bylo císařem,druhé normálně a rozdíly ? Dcera a kluk! Nepozoroval jsem rozdíly jiné.

Další odpovědi:

Uvědomte si, že porod je přirozeným zatížením organizmu jak pro dítě, tak pro matku. Pro dítě to tedy není stres v pravém smyslu slova. Je to přirozené a ačkoliv se rodička i dítě při porodu pěkně namáhají, aby "to už bylo za nimi", tak je to NORMÁLNÍ. Jste si jistý, že císařský řez je pro rodičku a miminko "brnkačka"? Pro rodičku je to také zátěž, protože je to zásah do organizmu. Miminko přichází o možnost přirozeně tělo matky opustit. Abych to uzavřela - chápu to 50:50. Moje vlastní zkušenost? První porod 26 hodinová hrůza, druhý desetiminutová brnkačka. Císař by mi v prvním případě ušetřil hodiny trápení, ve druhém případě bych ho nechtěla ani za nic.

Zlatý

já měla dva císaře - nikdo tenkrát dopředu nevěděl....děti nejsou nijak poznamenány, ani jsem to nepozorovala po porodu :D:D:

Bronzový

Normální porod v dnešní době už není příliš přirozený. Ideální je když dítě může ihned po porodu ležet na matčině těle :-) rozhodně mu to dá víc bezpečí než když se čeká až se matka probere a ta je po císaři více méně bolavá troska.
Druhá věc je, že narkóza vyřazuje analytickou schopnost vědomí takže vše co je řečeno může přijmout jako fakt a řídit se jím. Např. sestra řekne druhé ty jsi ošklivá a matka se pak bude cítit velmi nepříjemně a dítě z toho může být na psychiatra...

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1605
Zlatý mosoj 1494
Zlatý marci1 1276
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 990
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 714
Zlatý quentos 713
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.