Kazatel

Připadá vám, že je v našem státě stále bezpečněji, když budou mít policisté nově na autech taková železa?

https://www.no­vinky.cz/doma­ci/clanek/poli­ciste-dostanou-nove-octavie-s-ochrannym-ramem-pred-naraznikem-40295869

Nejlepší odpověď
elkon

Ta železa nemají s bezpečností ve státě nic společného. Přečti si pořádně proč tam jsou.

Další odpovědi
Pepa25

Parametry dodávky nových vozů pro policii jsou záležitost poptávky ve výběrovém řízení. Kdyby si tam dali, že potřebují naviják (a někdo jim to zadání schválil), tak dostanou navijáky …

Reezo

Ty nárazníky tam mají pro případy, kdy například ujíždějící auto nezastaví a nereaguje na výzvy policie. Do teď mohli donutit zastavit ujíždějící automobil pouze střelbou ze služební zbraně na ujíždějící vozidlo a doufat, že dostane šofér rozum a zastaví vozidlo.
Každopádně teď mohou vozidlo například nárazem rozhodit, aby dostalo smyk například nebo vytlačit atd…

Naštěstí mentalita u nás není taková jako v USA, kde policista bez váhání zastřelí někoho.

dubraro

Jenom někteří, a ti to mají už dnes.