Přijdu o řidičák pokud jako cyklista nadýchám při silniční kontrole?

Skoro na každým cyklistickým výletě si dám cestou 1–2 pivka. Jaká rizika mne hrozí, pokud nadýchám při silniční kontrole Policie ČR? Mohu přijít o svůj řidičák na auto?

Nejlepší odpověď
gomanek

O řidičák přijít nemůžeš .. je to pouze na pokutu za řízení pod vlivem omamných látek 🙂

Další odpovědi
Attack-design

aha tak to pozor vážení – O řidičák samozřejmě přijít můžeš, stejně jako kdybys řídil auto, či jel na koni nebo na koloběžče je to úplně jedno

blesk26

tuším, že řidičáku se to nedotkne, ale pokuty jsou myslím pěkně tučné (asi jako kdybyste jel v autě)… a navíc v případě, že byste měl nějakou nehodu (i jenom třeba sám a žádnou škodu nezpůsobil) na silnici na kole, alkohol v krvi a musel byste do nemocnice, tak se prý automaticky volá policie a vyšetřuje se to. Tedy pokud by se vám něco takového stalo, tak jste jel v lese (ne na komunikaci), kolo jste tlačil a prostě nevíte, co se stalo :)

Dandi

Podle toho kolik nafoukáš příjdeš o body – v horším případě i o řidičák…