kurec

Příjde vám 1 rok života na zemi jako krátká nebo dlouhá doba?

Předpokládám že většina by odpověděla že ne jelikož když někdo pracuje na pozici 1 rok tak ani tak moc zkušenosti nemá. Nebo když někdo žije v cizině 1 rok tak se samozřejmě hodně věcí naučil nicméně pořád naráží na věci které v životě neviděl a neví co znamenají atd… 20 mě příjde jako vcelku dlouhá doba, když někdo žije 20 let v cizině tak většinu věcí co se tam dějí už zažil a každý rok je to pro něj to samé – 24.12 jsou vánoce(Pokud žije v austrálii tak ani vlastně neví že češi mají o vánocích zimu), v létě je horko, a za 20 let si už taky zvyknul a vyšší komfort života pokud se přestěhoval do země která je bohatší než ČR.

Odpovědi
Drap

1 rok mi příjde tak akorát. Řekl bych že je to srovnatelné s jedním rokem podle kalendáře.

df

K čemu ti tato informace bude dobrá?🙄 Někdo řekne, že je to dlouhá doba, druhý, že je to krátká. Kdybych ti řekl, že je to velmi relativní a kdybych ti řekl, že to každý jedinec nastavením mysli může změnit, jak s tou informací naložíš? Když ti popíšu, které okolnosti to mohou ovlivnit, jak s tím naložíš? Nejspíš to všechno ani nepobereš. Takže? Co teď?

michalds

Mé osobní vnímání času se s postupujícím věkem urychluje. Když jsem byl malý, byl pro mě 1 rok nepředstavitelně dlouhá doba. Teď uletí jak nic.

Rokio

Docela ano. Pro mě je i 1 měsíc celkem dlouhá soba. Rozhodně u mě neplatí, že jakmile je pondělí, už je zase pátek.

A 20 let je pro mě nepředstavitelně dlouhá doba.

da ny

Nevím na zemi jsem se rok, nikdy neválela 😉
Rok života na Zemi, uteče jak voda. Než se člověk ohlédne, je o rok starší.
Rok praxe a zkušeností v vizině, téměř nic neznamená.
Tedy jak v čem a u koho.
Kdysi nám vedoucí, po roce praxe, ukončené zkouškami, před komisí
(náš vedoucí, vedoucí lékař, hlavní sestra polikliniky a malý (pro polikliniku/
nebo velký (okresní, všechna zdarav. zařízení a tehdy 5 nemocnic v okrese/ ředitel),
navýšil plat o 300 Kčs.
Tak po 5 letech práce (další navýšení platu), nám řekl: „Teď jste pára z hovna zubního laboranta.“ Byla to má první/původní profese, po SŠ na SZŠ.
ROK. pro jednoho málo, pro jiného moc.