Zlatý

Při jaké teplotě se připravují konzervy pro zvířata? Může v nich přežít červ nebo larva?

Dnes jsem vyprázdnila obsah plechovky do misky a za chvíli koukám, ve šťávě se válí pěkně vypasený červ. Nebo larva (rozdíl nepoznám).
Nevím, jak se tam dostal. Kočky jsou odčervené a vypadají v pohodě.
Dík.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Myslím,že žádné způsoby konzervace,jsou-li dodržovány dané postupy nedovolí přežití žádnému živému organismu od bakterií po červa. Já na
Doplňuji:
šla v psí míse na konzervovaném masíčku červéného slimáka-ty vlezou prostě všude :D

Další odpovědi:

Běžně se masové konzervy musí dost dlouho vařit při stostupňové teplotě. Tohle by živý organizmus nepřežil. Tak vysoká teplota je nutná, aby konzerva pořádně "chytla" a nekazila se.
Nedokážu si představit, že by u psích nebo kočičích konzerv mohla být použitá jiná technologie. Provaření je nutné, jinak se maso začne kazit, konzerva se vyfoukne a obsah je nekonzumovatelný i pro zvířata.

Doplňuji:
Pokud byla konzerva již otevřená, tak se mohla i do lednice dostat masařka. Jsou to pěkně odolné a čiperné mouchy a jejich červíci rostou rychle. Obzvlášť, když mají dostatek potravy.

Teplota přípravy pravděpodobně podle žádného zákona určena nebude. Červ by v konzervě přežít neměl, ale občas se tak bohužel stane. Pokud jste červa našla v konzervě až po chvíli, kdy kočky konzervu sežrali, mohli si jej přinést třeba na hřbetě. Pokud má kočka volný výběh a může kamkoliv, tak je to velice pravděpodobné.

Pokročilý

Nechtěj ani vědět, co všechno do tohohle žrádla dozajista semelou za vejzbytky, červ by mě trápil nejmíň:-D...

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1074
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 280
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.