Myšák1

Při holení přirození mi vyskákaly pupínky. Je to normální?

Ahoj, je mi 15 let a poprvé jsem si do hladka holil přirození. Holil jsem se klasickou žiletkou, která se používá i na holení fousů atd. O den později mi na tom místě začaly vyskakovat takové červené pupínky, je to normální? A pokud není, co s tím mám dělat? Co když to nezmizí? K doktorce s tím nepůjdu. Nevím jak bych to vysvětloval rodičům atd…
Poraďte prosím.

Nejlepší odpověď
Alesh

Je to normální, pak se ti s toho můžou ještě udělat něco jako malé uhříky. Je to dáno citlivostí pokožky a použitým ošetřením pokožky. Chce to kvalitní vodu po holení. A taky si ta pokožka musí trochu na to holení zvyknout. Takže můžeš být v klidu do pár dnů to bude ok.

Další odpovědi
metalavenged

Je to normální, pokud jsi používal levnou žiletku nebo jsi nepoužil žádnou pěnu. Pokud jsi vše použil jak máš, tak máš citlivější pleť, což taky není nemoc. Zmizí to, neboj se.