dudu

Při čtení níže připojeného textu pnete pýchou hruď, nebo roníte slzu?

Moje první návštěva v Česku byla v létě, kdy může být v Texasu i více než 43 stupňů a vlhko. Proto první, čeho jsem si všimla, bylo, jak je tu příjemné počasí. Moje vlasy nikdy nevypadaly lépe. Další věc byla, jak je to tu nádherné. Praha má rozmanitou sbírku architektury a starobylých uliček, krásné parky a také máte krásný venkov a přírodu. Byla jsem naprosto unesená, nic podobného jsem předtím nezažila.

Zdroj: http://cestova­ni.lidovky.cz/va­di-mi-ze-v-cesku-na-vsechno-musite-mit-razitko-rika-americaka-pbm-/aktuality.as­px?c=A151203_093858_ak­tuality_ape

Po přečtení názorů jsme se s manželkou shodli, že asi žijeme v jiném městě, v jiné zemi, či dokonce na jiné planetě. My s potěšením znamenáme, jak se všude opravuje a buduje, jak lidé mají práci, nakupují dárky pro svoje bližní a začínají se na sebe opět usmívat. Pro ty, kteří čekají na světlé zítřky, podotýkám, že bohužel válka regionů a náboženství v latentní podobě už doutná a lépe zřejmě již bylo.

Nejlepší odpověď
gecco

Neronim slzu a ani se mi nedme hruď…
Prostě mám štěstí, že jsem se na Moravě narodil a v Česku žijí…
Ale – raduju se z toho a Česká si vazim…
😉
Podobně pocity má z CR hodně cizinců…
😉
___
Ale podobně pocity mám i z české byrokracie a české politiky – vyměnit, zahodit, vyvézt…!

Další odpovědi
Drap

Ani jedno ani druhé. Jsou to jen pocity oné dámy a jak vidět, tak má zkreslený pohled na Českou republiku. Je mi v celku jedno co si myslí a jak to vidí ona.
Osobně jsem hrdý na tuto zem a důležité pro mne je, že se mi tady líbí. Je to způsobeno asi mým patriotismem, ale jinde ve světě můžeme najít lepší, hezčí a zajímavější věci, přesto doma je doma.

marci1

Je to příjemné číst. Cizincům, kteří se v mém okolí vyskytují, se také v Česku líbí. Třeba : Praha, Telč, hory a lesy, dívky a ženy, pivo, smažený sýr, chlebíčky, bramborový salát, český humor, Dobrý voják Švejk … atd. 🙂

johana 56

Neuroním slzičku, ani se hruď nedme pýchou.
Česká republika je nazývána srdcem Evropy. I přes svou zanedbatelnou rozlohu může nabídnout bohatou historii, nespočet kulturních památek a toulek krásnou přírodou.
Každý sebezapadlejší kout země má co vyprávět. Když je navštívím od prvního do posledního, je všude stejně krásně…

bolak

To je tak, že kdo hledá ten najde, i Lidovky. Kdyby makala na kase v obchoďáku včetně víkendů za osmičku čistýho a šéf by ji štípal do zadku, asi by se jí tu 2× nelíbilo a názor na Česko by vypadal poněkud jinak, ale takový článek by pak asi neotiskli.

klumprt

Čte se to hezky a když se nad tím zamyslím, tak bych řek, že se tady v Česku žije skutečně dobře. Že to byla celkem klika se narodit zrovna tady 🙂 Politici se sice ustavičně snaží nám zkazit náladu, ale máme hromadu věcí, které nám ji můžou zlepšit.

anonym

Ani jedno,ti cizinci jen dávájí z povinnosti úctu k naší vlasti,aby se zalíbili a byli opěvováni.

zjentek

roním slzu a pnu něco úplně jinýho, když vidím takovou Jessicu na takový úvodní fotce.. ;o