Avatar uživatele
dudu

Při čtení níže připojeného textu pnete pýchou hruď, nebo roníte slzu?

Moje první návštěva v Česku byla v létě, kdy může být v Texasu i více než 43 stupňů a vlhko. Proto první, čeho jsem si všimla, bylo, jak je tu příjemné počasí. Moje vlasy nikdy nevypadaly lépe. Další věc byla, jak je to tu nádherné. Praha má rozmanitou sbírku architektury a starobylých uliček, krásné parky a také máte krásný venkov a přírodu. Byla jsem naprosto unesená, nic podobného jsem předtím nezažila.

Zdroj: http://cestova­ni.lidovky.cz/va­di-mi-ze-v-cesku-na-vsechno-musite-mit-razitko-rika-americaka-pbm-/aktuality.as­px?c=A151203_093858_ak­tuality_ape

Po přečtení názorů jsme se s manželkou shodli, že asi žijeme v jiném městě, v jiné zemi, či dokonce na jiné planetě. My s potěšením znamenáme, jak se všude opravuje a buduje, jak lidé mají práci, nakupují dárky pro svoje bližní a začínají se na sebe opět usmívat. Pro ty, kteří čekají na světlé zítřky, podotýkám, že bohužel válka regionů a náboženství v latentní podobě už doutná a lépe zřejmě již bylo.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? ReHu, annas, bolak, briketka10, marci1, gecco před 3064 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Neronim slzu a ani se mi nedme hruď…
Prostě mám štěstí, že jsem se na Moravě narodil a v Česku žijí…
Ale – raduju se z toho a Česká si vazim…
😉
Podobně pocity má z CR hodně cizinců…
😉
___
Ale podobně pocity mám i z české byrokracie a české politiky – vyměnit, zahodit, vyvézt…!

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Ani jedno ani druhé. Jsou to jen pocity oné dámy a jak vidět, tak má zkreslený pohled na Českou republiku. Je mi v celku jedno co si myslí a jak to vidí ona.
Osobně jsem hrdý na tuto zem a důležité pro mne je, že se mi tady líbí. Je to způsobeno asi mým patriotismem, ale jinde ve světě můžeme najít lepší, hezčí a zajímavější věci, přesto doma je doma.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Je to příjemné číst. Cizincům, kteří se v mém okolí vyskytují, se také v Česku líbí. Třeba : Praha, Telč, hory a lesy, dívky a ženy, pivo, smažený sýr, chlebíčky, bramborový salát, český humor, Dobrý voják Švejk … atd. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
johana 56

Neuroním slzičku, ani se hruď nedme pýchou.
Česká republika je nazývána srdcem Evropy. I přes svou zanedbatelnou rozlohu může nabídnout bohatou historii, nespočet kulturních památek a toulek krásnou přírodou.
Každý sebezapadlejší kout země má co vyprávět. Když je navštívím od prvního do posledního, je všude stejně krásně…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bolak

To je tak, že kdo hledá ten najde, i Lidovky. Kdyby makala na kase v obchoďáku včetně víkendů za osmičku čistýho a šéf by ji štípal do zadku, asi by se jí tu 2× nelíbilo a názor na Česko by vypadal poněkud jinak, ale takový článek by pak asi neotiskli.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
klumprt

Čte se to hezky a když se nad tím zamyslím, tak bych řek, že se tady v Česku žije skutečně dobře. Že to byla celkem klika se narodit zrovna tady 🙂 Politici se sice ustavičně snaží nám zkazit náladu, ale máme hromadu věcí, které nám ji můžou zlepšit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ani jedno,ti cizinci jen dávájí z povinnosti úctu k naší vlasti,aby se zalíbili a byli opěvováni.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

roním slzu a pnu něco úplně jinýho, když vidím takovou Jessicu na takový úvodní fotce.. ;o

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek