PANÁD

Při cestě do Bulharska měnit peníze u nás nebo v Bulharsku?

Předpokládám, že tam nemají ještě EURA. Kde je výhodnější nákoupit ta jejich LEVA. Máte s tím někdo zkušenosti? Děkuji.

Odpovědi
Kankys

Mi si tam braly eura (restaurace atrakce atd) je braly. Obchodě berou leva a za eura je vám v pohodě vymění.

anonym

Odsud si vezmi $ nebo € (vcelku běžně jimi lze platit), případně si „leva“ vybereš z bankomatu…

Pepa25

Vezmi si eura a vyměň je na leva tam. Mají kurz pevně navázaný na euro cca 2:1, za 1 eur se dostane ideálně kolem 1,92 – 1,94 leva, na letišti mají zlodějský kurz, tam neměň, ale v hotelích vymění za 1,8–1,9, což už jde. Samozřejmě je možnost v kamenných obchodech platit kartou nebo vybrat z bankomatu, ale na běžnou útratu je nejlepší si vyměnit pár euro. Na letišti např. v McDonaldovi berou přímo eura, možná i jinde.

Zdroj: osobní zkušenost stará cca týden