Human

Prezident USA

Zdar,
v USA môže byť jeden človek zvolený za prezidenta max. na 2 funkčné obdobia? Teda napr. Barack obama bol prvý zvolený v roku 2008, a v roku 2012 druhý krát, takže vo voľbách 2016 aj vo všetkých ostatných už nebude môcť kandidovať?

Odpovědi
marci1

Ne, už nemůže kandidovat. Od r. 1951, kdy byl ratifikován 22. dodatek ústavy, nesmí být nikdo do úřadu prezidenta USA zvolen více než dvakrát.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sez­nam_prezident%C5%AF_Spo­jen%C3%BDch_st%C3%A1t%C5­%AF_americk%C3%BDch#ci­te_note-web_.C4.8D._1-1

knedlik123

ano, zaplat pambu uz bude muset zmizet, ale pochybuji,ze ten novy bude lepsi