demenceee

pretrhly kolenni vaz u psa ?

Ahojte. Kamaradka ma psa ktery uz ma 14 let. Dnes s nim byla u veterinare ktery ji rekl ze jeji pes ma pretrhly kolenni vaz. Rikal ze operace bude stat 15 000 ale je jasne ze v takovem veku je to asik zbytecne a drahe jelikoz ten pes uz ma sve roky a je ted i trochu nachlazeny takze se nevi co bude. Nevite nekdo jestli se da ten pretrhly kolenni vaz nechat tak ze by dostal nejake prasky nebo je to velmi riskanti ? Dekuju za odpoved.

Nejlepší odpověď
anonym

Nenapsal jsi o jak velkého psa se jedná a zda jde o „jen“ o přetržený vaz, protože se v některých případech může jednat i o otevřené zranění k tomu. Zranění pohybového aparátu není život ohrožující stav. Pes bude mít samozřejmě bolesti, ty se dají tlumit vhodnými léčivy, skutečně záleží na tom, o jak velkého (těžkého)psa jde, samozřejmě že těžký pes bude mít problémy s pohybem větší. Píšeš, že se jedná o 14letéhopsa, tak se bude pravděpodobně jednat o nějakého menšího psa, ten se může i přizpůsobit a naučit se pohybovat po třech končetinách v nutném případě. Horší je, že je momentálně nachlazený, protože v prvním bolestivém období bude pes spíše polehávat a hrozí zápal plic. V každém případě se poraďte s vetem a žádejte pro psa utišující léky proti bolesti (humánní léky typu brufen atd.nejsou vůbec pro psy vhodné), event. antibiotika. Sama jsem pomáhala svému poraněnému psovi tak, že jsem mu pomáhala se zvedáním a chůzí tím, že jsem si pořídila kšíry (postroj) na psa a „přizvedávala“ 88kg živé váhy :))…