Přestaly mně klinkat starší natahovací nástěnné hodiny. Co s tím?

Možná jsem závaží pro klinkání příliš natáhl. Hodiny normálně jdou. Je ještě nějaká jiná možnost jak se pokusit o opravu než je odnést k hodináři?

Nejlepší odpověď
Luciefie

Pokud ste zručný a máte šikovné prstíky, tak si s hodinami vevnitř pohrejte a třeba přijdete na to, kde je problém, pokud ne tak zaneste radši hodiny odborníkovi…

elektrikář

Pokud jsou to bicí hodiny jsou to vlastně 2 strojky.někdy stačí vyluxovat, do ložisek kápnout kostní olej od hodináře. Ostatní oleje časem zasychají.Hodiny bych neskoušel opravovat pokud v tom nemáte zkušenosti většinou naděláte víc škody jsk užitku