Avatar uživatele
Lotr2008

Přerušily byste s blízkým člověkem kontakty, pokud by kritizoval homosexuály?

Jedna moje známá nedávno přerušila kontakty se svým známým, který je věřící a začal otevřeně kritizivat homosexuály. On tvrdí, že hodně z nich si na to jenom hraje, aby byli módní, že jsou zženštilí nebo že by neměli adoptovat děti. Já s tím člověkem i z části souhlasím. Nicméně tato dáma se s ním úplně přestala stýkat, ačkoliv se s ním zná přes patnáct let a byli vždy přátelé. Mně to přijde poněkud směšné, sice chápu, že s ním nesouhlasí, ale tohle je podlě mě moc. Kvůli rozdílnému názoru na takovou prkotinu zničit přátelství je podle mě nesmysl.

Co si o tom myslíte vy? Je to podle vás normální? Nebo je to důsledek dnešních „trendů“, kdy lidé jiné sexuální orientace jsou nedotknutelní a my nemůžeme vůči nim říct ani slovo?

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? paul1, Filip84, VaclavZeman před 389 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Mravenec

Je to naprosto normální, už od pradávna. Zároveň má ale každý právo na svůj názor. Souhlasím však, že někteří to díky moderní době dávají velmi okatě najevo a snaží se díky tomu zviditelnit, nebo nějak prorazit ve společnosti.

A kontakty bych nepřerušil. Je mi jedno, jaký má kdo názor. Když se s někým přátelím, má to své důvody a neovlivní to nějaký názor.

Upravil/a: Mravenec

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
VaclavZeman

Proboha, žijeme v jednadvacátém století, ne? A udělala to dobře! Já nikdy náboženské fanatiky neměl rád. Žijeme snad v civilizované společnosti a měli bychom se chovat slušně ke všem slušným lidem. Tedy i lidem, co se nebojí alternativ. Nikdy vám nic neudělali a ani neudělají. Děkuju.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
da ny

Vše co je lidské, je „normální“.
Známý není osoba blízk. S osobou blízkou bych samozřejmě kontakt, pro odlišné názory nepřerušila.
Každý ať se rozhoduje, jak chce (kontakty)..
Mně nepřísluší hodnotit, jestli je to směšné, normální, nebo není. Vždy řeknu, co chci, nijak se neomezuji, pokud jsem k tomu vyzvána. Dokážu zvážit s kým, o čem a zda vůbec chci o něčem hovořit, něco, rozebírat, vyjadřovat svůj názor……..
Komentovat „cizí problémy“/vztahy mi také nepřísluší, pokud k tomu nejsem aktéry vyzvána. 😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Věřící? To si asi na věřícího jen hraje. Věřící by měl uznávat, že vše je dílo Boží, i homosexuálové.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

As ne, mám celou řadu známých i přátel, kteří to kritizují. O tom c píšeš, může mí v mnohém pravdu

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Takový názor si člověk nechává pro sebe a nebo ho říká opravdovým přátelům a předpokládá, že ho přátelé pochopí. Tady bohužel ho známá nepochopila a odmítla, možná proto, aby nebyla k němu přiřazována. No dříve jsi souhlasil se stranou, dnes se rozlišují lidé dle genderu. V demokracii platí svoboda slova a právo na vlastní názor, ale mnoho lidí je v tomto omezeno. Jako by měli klapky na očích. Vzpomínám, jak se dcera dozvěděla, že zpěvák Ricky Martin přiznalo jsou homosexualitu a přestala ho poslouchat. A měli bychom se dívat na výsledky a ne na autora.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Nepřerušil. Homosexualita není nemoc, ale není to také normální. Je to tolerovaná sexuální odchylka. Nemám nic proti gayům, ale pohlavní styk mezi muži podle mě OK není.

Pokud je někdo proti lidem této sexuální orientace, tak to není dostatečný důvod, abych se s takovou osobou přestal kamarádit.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
boze muj

„Kvůli rozdílnému názoru na takovou prkotinu..“. Pro někoho je to prkotina, pro někoho zásadní věc. Vaší známou zcela chápu

Nový příspěvek