Vitass

Přerušení živnosti

Před dvěma a pul roky jsem přerušil na 2 roky živnost (na dýl to tehdy nešlo). Pak jsem nepodnikal, byl na pracáku a zaměstnanej. Pak jsem si vzpomněl a zjistil, že už pul roku mam živnost obnovenou, aniž bych cokoli v tomto oboru udělal. Na živnostenským úřadě jsem živnost opět přerušil, ale řekli mi, že se budu muset vypořádat s finančákem sociálkou a zdravotní pojišťovnou. Jak mám prosím Dále postupovat? Lze to nějak anulovat?

Nejlepší odpověď
panenka

anulovat se to myslím nedá.budete muset zaplatit zdravotní a socialní za toho půl roku.skuste na pojištovně jim říci že jste svou živnost nevykonával jestli se dá třeba nějaké čestné prohlášení napsat o tom že jste ju nevykonával.pokud jste byl v té době toho půl roku zaměstnán stačí doložit že jste dělal v tom období a byl zaměstnancem firmy.

vranovahan

Bohužel, toto je nevýhoda přerušení živnosti. Člověk si to musí prostě hlídat. Na druhou stranu pořád je to celkem jednoduchý proces. Mě nedávno potkala likvidace s.r.o. a tam je to trochu komplikovanější. V mém případě to nakonec dopadlo tak, že jsem to musela svěřit do rukou https://www.ko­necpodnikani.cz To bylo pro mě to nejjednodušší řešení.