Přepsání společníka

Dobrý den,
přítel byl jednatelem a společníkem v jedné firmě s.r.o. Vše řádně přepsal na jinou osobu, nechal si však jen ověřit podpisy na oněch dvouch papírech. Osoba na kterou firmu i pravomoc být jednatelem přepsal, však nenahlásila na patřičných úřadech a tak přítel ve firmě stále figuruje. Co můžeme dělat? Co když firmu zadluží a přítel v ní bude jediný společník i jednatel?
Děkuji

Odpovědi
Jambalaya

To je patová situace. V tomto případě by měl mít obavy spíše nabyvatel, že mu přítel firmu zadluží, pokud se bude prokazovat stávajícím výpisem z OR. Ale vzhledem k tomu, že je to nejspíš Číňan či Rumun, asi si s tím hlavu lámat nebude 🙂. Avšak vy můžete předpokládat, že Vás budou otravovat všechny orgány 🙂