přeplatek za elektřinu

Dneska mi přišla faktura za elektřinu a vyrazila mi dech.Vracejí nám přes 11000kč.Což je děsně velká častka,vždycky jsme na nule,maximum byl přeplatek 700kč.Co s tím?Když si to nechám a Eon na to přijde,co z toho bude za postih?Nebo mám radši zavolat na linku a upozornit na chybu?Protože určitě je to jejich chyba ve výpočtu.Tak nevím,těch 11 tisíc by nám bodly na super dovolenou.

Nejlepší odpověď
anonym

Záleží jak velkou platíš zálohu,kolik jsi spotřeboval energie.Co je psáno"není " dáno a jak jsi psal,udělej to,že zavolej tam a poptej se! Dobře se bere,těžce se vrací!

Další odpovědi
hanulka11

to se dá snadno spočítat zda je přeplatek váš , či se spletli, pokud pochybuješ zavolej tam …pak bys to stejně musel vrátit

anonym

U výplaty, dojdeli k přeplatku z viny firmy, přeplatek propadá ve prospěch zaměstatnance.
Tady je situace jiná, protože dodavatel energie má výhodu silnějšího smluvního partnera. Může ukončit dodávku, kdežto odběratel moc obranných prostředků nemá.
Pokud je přeplatek evidentně nad rámec záloh, raději zavolat nebo zajít na obchodní středisko. Možná došlo u počítače jen k chybě řádu, přeplatek 1100Kč bývá tak v normě.

casey

Za co by jsi mel postih? Jestli to byla skutecne chyba, ty jsi ji neudelal. Ja bych si preplatek vzal. Kdyby zjistili, ze to byla chyba, tak se ozvou. Nikam bych nevolal.

Ja mel opacny problem. Obvykle mivam preplatek kolem osmi set korun a letos 6 tisic nedoplatek.
Jestli udelali chybu jsem moc nekoumal

hanny 2

Nezateploval jste dům nebo neměnil okna?Zkontrolujte si stav elektroměru.Ale být vámi,tak si to fakt ověřím,protože i kdyby na to nepřišli,tak příští rok budete doplácet o to víc,protože se nedá předpokládat,že by opsali stav zase špatně/pokud by byla chyba tady/.

gnosis

ja bych je vzal. kdyby to byla chyba, podle me je mala, nebo spis nulova sance, ze je dostanou zpet – pokud jste tu chybu nezpusobil zamerne vy. hlavne bych si ten papir schoval.