Becal

Přenos oběma směry po jednom pár vedení.

Zajímá mě, jak je zajištěn duplexní přenos oběma směry po jednom páru vedení. Proč při telefonování neslyšíme vlastní hlas ve sluchátku?

Nejlepší odpověď
Hlada

Směry nejsou nijak oddělené. U starých telefonů jsou sluchátko a mikrofon připojené k lince přes hovorový transformátor, který má dělené sekundární vinutí, čímž se omezuje zpětná vazba. U novějších toto zajišťují oddělené zesilovače pro mikrofon a sluchátko. Stejně se ale slyšíme.

Další odpovědi
Mapel

Používáš dva komunikační kanály nebo jeden s časovou prodlevou.