Pájo

Předchůdce asfaltu na silnicích? Mělo se prý jednat o materiál z papíren. Věděli byste, o co se jednalo?

Nejlepší odpověď
jmhad

Asfalt je poměrně stará věc.Ale v dobách,které jsou dnes zavrhovány,se používal skutečně odpad z papíren,který byl podobný dehtu.Bylo to černé, smrdělo to a teklo a po vypaření vody ztuhlo.Tím se prolíval štěrk na silnicích nižší tříd a nebo se to přidávalo do asfaltu,což dělaly tehdejší Státní silnice.Ale moc to nevydrželo.Ještě dnes si tohle můžete koupit pod názvem KONKOR na nátěry spodků aut.Je to levné a celkem spolehlivé,pokud to natíráte každý rok.

Další odpovědi
hanulka11

zde se píše o dehtovém papíru …podívej se v odkazu

http://www.silnice-zeleznice.cz/cla­nek/historie-a-soucasnost-hydroizolacnich-materialu/