Fiala Milan

Pred rokem jsem prestal splacet uver ve vysi 120t.Kc u KB.

Ted ho chci splatit v plne vysi,ale KB uz predala celou zalezitost inkasni spolecnosti, ktera pozaduje 40 000Kc za naklady rizeni. Je mozne se proti tak vysoke castce za naklady rizeni branit? Zda se mi to velmi neprimerene. Dekuji za odpoved! Fiala
Doplňuji:
Platebni prikaz nebyl soudem vydat, ale cela zalezitost byla predana spolecnosti pro rozhodci rizeni a.s., ktera rozhodnuti jeste nevydala.

Odpovědi
nabubindes

byl vydaný soudem platební příkaz?

Fiala

Platebni prikaz nebyl soudem vydat, ale cela zalezitost byla predana spolecnosti pro rozhodci rizeni a.s., ktera rozhodnuti jeste nevydala.

Aktualiace:

Tak jsem dnes uhradil veskere zavazky vuci bance vcetne vsech uroku, prodlev atd. S bankou to tudiz mam vyrovnane. Takze zbyva jenom ten pravnik, ktery prevzal pohledavku od KB a resi spor pres rozhodci rizeni, ktery do dnesniho dne jeste nevydal rozhodnuti. A ten pravnik si uz ted narokuje cca. 38 000Kc za naklady rizeni. je mi spatne z toho, ze mam platit tolik penez, kdyz uz jsem jenom ted zaplatil pres 140 000,–Kc. Jestli je tu nekdo skutecne erudovany v tomhletom smeru, prosim pomozte. Rad Vam zaplatim v pripade,ze naklady rapidne klesnou. Dekuji! Fiala

Pro Miroslavst:

Myslim, ze to co pisete dava smysl. Faktem asi zustava, ze rozhodci rizeni uz zacalo, ale jeste nebylo vydano rozhodnuti. Podle toho co jsem si zjistil na internetu, ma advokat pri vstupu do rozhodciho rizeni uz vydaje, protoze si to musi tak nejak zaplatit. Otazkou zustava, zda-li bude po me vymahat tyhle poplatky, ktere take nejsou nejmensi. Mate pravdu, ze jsem svuj veskery zavazek vuci KB dnesnim dnem dobrovolne splatil a neni zde duvod vest dalsi rizeni. Psal jsem pravnikovi, ktery to ma na starost, tak uvidim co mi odepise. Je tu jeste jedna vec na kterou bych se Vas chtel zeptat. Ke dni, kdy byla odeslana obsilka od advokata s zalobou jsem uz nebydlel v bydlisti, kde to poslali. Jinymi slovy, zasilku mohli poslat na prelomu roku 09/10, spise leden 2010, ale ja uz uz zari bydlim a mam trvale bydliste na uplne jine adrese a dokonce i v jinem kraji. Nemelo by se to brat jako nedorucenou obsilku a tim i nemoznost se odvolat? Jeste jednou dekuji za Vas cas a pomoc. Fiala

Bravo pane Miroslave! Diky za Vas nazor. Mam k Vam prosbu, rad bych Vam zaslal na email celkove vyjadreni advokatni firmy, ktere mi zaslali, aby jste si do toho mohl lepe nakouknout. Poslete mi prosim emailovou adresu na nwa@centrum.cz a ja Vam to obratem zaslu zpet. Moc diky!

Miroslavst

Chtít můžou co chtějí. Jedině soud a v případě rozhodčí doložky tak rozhodce je oprávněn vydat platební rozkaz kde bude uvedená částka, kterou jste povinen zaplatit.

Jelikož jste plnil dobrovolně a spor s KB skončil vlastně smírně, měli by jít náklady k tíži KB a nikoli k vám.

Doporučuji vyčkat na vyjádření právníka, který by požadoval uhradit tyto náklady a sdělit mu, že jsou neopodstatněné, jelikož ve věci nebyl spor zahájen soudním řízením ani rozhodčím řízením. rovněž tak pokud vám od rozhodce nebo od soudu přijde žaloba (jakože by však neměla), sdělte svoje vyjádření k žalobě, že dluh byl dobrovolně (zdůrazňuji slovo dobrovolně) uhrazen a soud nebo rozhodce po prověření skutečnosti věc zastaví. Jelikož řízení bude zastaveno, nebude v žádném výroku určena náhrada nákladů řízení a tudíž není co platit.

Ohledně doručení zásilky nevím zda se v tomto případě dá uplatnit fikce doručení, jelikož jak píšete máte trvalé bydliště a to si mohli zjistit v rejstříku. Je však možné, že výzvy jakož i další korespondence byla odesílána na poslední známou adresu dlužníka, jak většinou bývá uvedeno u všech smluv. Jelikož jste KB zřejmě změnu adresy nenahlásil, posílala tedy dle smlouvy na poslední známou adresu.
Co se týče žaloby, nevím co přesně máte na mysli, zda žalobu od KB nebo vyjádření k žalobě od rozhodčího soudu. Pokud je to od rozhodce, je s podivem, že nezná adresu z evidence.
Mimochodem u rozhodčího soudu není možné se odvolávat, pouze se lze vyjádřit k žalobě.
Nyní jsem si všiml, že píšete, že věc byla předána společnosti pro rozhodčí řízení.
Bohužel náš právní řád nezná žádnou společnost pro rozhodčí řízení a už vůbec ne a.s.
Náš právní řád, Ústava apod. zná pouze pojem soud a v případě sjednání rozhodčí doložky i rozhodčí soud ČR.
To že někdo někam předá svou pohledávku (exekutor, s.r.o.; rozhodčí společnost, a.s.; exekutorská společnost apod) neznamená, že je proti vám jednáno soudně.
To jen jejich název nahání strach, ale přitom je to společnost podnikající a ne soud nebo exekutor zapsán v exekutorské komoře.
Jejich podnikání je asi takové, jako bych vám já poslal výzvu k úhradě, kde by se to hemžilo paragrafy či jinými znaky. Asi byste mě poslal do…, to samé můžete udělat s nimi. Nemají žádnou právní váhu!
Až Společnost pro rozhodčí řízení, a.s. vydá nějaké rozhodnutí, s klidem si s ním můžete víte co. to není žádný pravomocný rozsudek, ale jen canc papíru.

ReHu

Já bych zaplatila dlužnou úvěrovou částku okamžitě. Záleží i na datumu. Pokud ještě nebylo vydáno rozhodnutí, šance tu jsou.

nabubindes

navrhuji dlužnou částku uhradit co nejdříve, věřiteli napsat doporučený dopis s tím, že s jeho postupem a výší vyčíslených nákladů nesouhlasíte. Pokud má nějaké další finanční požadavk nechť se obrátí na soud, který rozhodne.

Fiala Milan

Tak jsem dnes uhradil veskere zavazky vuci bance vcetne vsech uroku, prodlev atd. S bankou to tudiz mam vyrovnane. Takze zbyva jenom ten pravnik, ktery prevzal pohledavku od KB a resi spor pres rozhodci rizeni, ktery do dnesniho dne jeste nevydal rozhodnuti. A ten pravnik si uz ted narokuje cca. 38 000Kc za naklady rizeni. je mi spatne z toho, ze mam platit tolik penez, kdyz uz jsem jenom ted zaplatil pres 140 000,–Kc. Jestli je tu nekdo skutecne erudovany v tomhletom smeru, prosim pomozte. Rad Vam zaplatim v pripade,ze naklady rapidne klesnou. Dekuji! Fiala

Miroslavst

Jelikož jste plnil dobrovolně a spor s KB skončil vlastně smírně, měli by jít náklady k tíži KB a nikoli k vám.
Doporučuji vyčkat na vyjádření právníka, který by požadoval uhradit tyto náklady a sdělit mu, že jsou neopodstatněné, jelikož ve věci nebyl spor zahájen soudním řízením ani rozhodčím řízením. rovněž tak pokud vám od rozhodce nebo od soudu přijde žaloba (jakože by však neměla), sdělte svoje vyjádření k žalobě, že dluh byl dobrovolně (zdůrazňuji slovo dobrovolně) uhrazen a soud nebo rozhodce po prověření skutečnosti věc zastaví. Jelikož řízení bude zastaveno, nebude v žádném výroku určena náhrada nákladů řízení a tudíž není co platit.