Avatar uživatele
Michal Kole

Prčo se lidé líbají, když je to nehyginické po sobě „slintat“ ? Mě se zvedá žaludek, když to vidím.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? bolak před 4228 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Možná až najdeš nějakou plavkyni, se kterou dojde i na líbání, nebude ti to připadat vůbec nehygienické. Z toho, že ti připadá líbání jako uslintaná záležitost chápu, že moc zkušeností nemáš. A taky je třeba k nějakému líbání trochu základní hygieny, jako třeba minim. vyčištěné zuby a vůbec-osobní hygiena.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marijakes

Michale a zvedá se ti žaludek, když to provádíš?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanulka11

líbání není nehygienické -je to naprosto normální
dám ti radu – nedívej se

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bolak

To už je halt takovej zvyk no, jako třeba podání ruky. A von to po tobě někdo chce nebo jak?

Zdroj: http://www.hyg­praha.cz/

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?barnajka Nahlásit

Avatar uživatele
Tazman

Zajímavá otázka. 🙂 Pokud se nepletu, tak podle Freuda to má cosi společného se sáním mléka, když jsme ještě byli prckové. Podle jiných vědců je to zase pozůstatek ze zvířecího období, kdy jsme se navzájem olizovali (desinfekce?/ho­jení?). A jestli se nepletu tak to jednou bylo i v pořadu Víkend, kde zase nějaký český odborník zastával názor, že se jedná o vědomou činnost (nikoliv získanou), ale společensky vypěstovanou. A dokonce tam i popíral, že se jedná o „oťukání“ jestli je ten partner vhodný k páření, či dokonce vylučovali zda je ten partner zdraví. Prý se to tím nedá zjistit (já to tedy tímto nikdy nezjistil).

Osobně se takovým činnostem oddávám rád. 🙂

Na druhou stranu, kdybych viděl, jak po sobě lidé „slintají“ asi by mi z toho bylo taky zle. Ale téměř vždy si ty sliny nechají pro sebe. 🙂 Nicméně s Vašimi názory nesouhlasím.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
huxa

hygiena-snížená imunita-větší sklony k nemocem, takže, když jsi zdravý, je třeba se oddávat prasečinkám, v mládí „žrát“ písek a nesedět ve sterilním pokoji :)

mě to zase vzrušuje :) hlavně, když něco takového dělám s osobou, kterou miluju a u které jaksi cítím jisté „pouto“, prostě mi příroda říká, že je to vhodná samička k páření a s ní si vyměňuju sliny rád :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Kdo tu hovoří o „slintání“. To je přeci očkování proti různým neduhům. Často ale toto očkování předchází i těhotenství.
Takže bych to tak neprožíval – pro část lidstva je to prospěšná aktivita.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek