hubickova

Pravopis v páté třídě základní školy

Jak správně napsat slovy číslo 384?Dcera napsala – třista osmdesát čtyři.A paní učitelka to opravila na – tři sta osmdesát čtyři.Nějak se mi ta oprava nepozdává,tak co je správně?

Nejlepší odpověď
Anuket

Ano, opravila to správně. Je to, jako byste napsala „tři stovky osmdesát čtyři“ – tři stovky také nepíšete dohromady.

Více na http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?id=791
Doplňuji:
Případně ještě dodám – tisíce, statisíce, miliony,… Také píšete odděleně. Výjimkou opravdu není ani stovka.

… Ale nebudu nic nalhávat, také se sama pozapomenu. Obzvlášť z pošty, kde píšeme „Třistaosmdesát­čtyři“ dohromady, začínající velkým písmenem… Pak člověk lehce zachybuje, když to má napsat jinak.