Boy

Práce s doplňky stravy (potraviny). Hygienické zásady.

Dobrý den, chtěl bych prodávat dopňky stravy (ve formě prášku, či tablet) ve vlastních baleních, tzn. nakoupit hromadně a balit do nádob. Samozřejmě nádoby schválené ke styku s potravinami. Vše bych chtěl dělat v menším počtu a doma. Chtěl bych se pouze zeptat jaké jsou základní hygienické zásady, které bych měl při takové práci splnit. Nikde o tom nic nenacházím. Jde pouze o přesypání něčeho, do nějaké jiné nádoby, nic víc. Myslím tím, jestli jsou potřeba věci jako omyvatelné stěny, hygienické rukavice, stůl s desinfekcí atp…Popřípadě co všechno ?

Nejlepší odpověď
Wang

Doplňky stravy se vyráběj a přeplňujou jako potraviny.

Takže bys měl mít místo, které odpovídá zásadám a normám správné potravinářské praxe.
Obrátil bych se s dotazem na vašeho krajskýho hygienika anonymním dotazem.

Další odpovědi
pusinka50

Já bych se obrátila na nejbližší hygienickou stanici ne anonymně, ale klidně svým jménem. Protože jestli budeš doma dělat něco, co se jí a budeš to prodávat, tak toho hygienika nebo ČOIku ti tam na anonymní udání pošle kdejakej soused a když nebudeš splňovat normy, tak ti to zavřou a zaplatíš tučnou pokutu a třeba dají i zákaz činnosti, když přijdou podruhé na kontrolu a stále to nebude odpovídat hygienickým normám.
Doplňuji:
Až to malé podnikání rozjedeš, přijde ti tam hygiena, buď připravený, že se tě budou ptát na všechno, kde od koho nakupuješ suroviny, jak jsou baleny a také zabezpečeny proti cizímu zásahu, budou chtít vidět všechny doklady o původu, co směsi doplňků přesně obsahují, jestli pracuješ v jednorázových rukavicích, nepovaluješ to někde na stole, ale na hygienické podložce, neuskladňuješ to v místnosti společně s myšmi atd.