Avatar uživatele
vagra

Poznáte světoznámého českého sportovce,od jehož úmrtí dnes uplynulo deset let?Znáte jeho rodinu?

Ukázka z jeho životopisu,která ho charakterizova­la:…Běžel ho poprvé v životě a zvítězil. Jeho strategie pro maraton byla jednoduchá: držet se Jima Peterse, britského držitele světového rekordu. Po úmorných prvních patnácti kilometrech, kdy už Peters věděl, že přecenil své síly, se ho … zeptal, co si zatím o závodu myslí. Překvapený Angličan řekl … ve snaze ho zmást, že tempo je dost pomalé”. Čech tedy prostě zrychlil, Peters závod nedokončil a … nastolil nový olympijský rekord.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, rynek878, kapka, Drap před 4905 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Manželka čtyřnásobného olympijského vítěze Dana Zátopková se narodila ve stejný den a rok jako manžel. Ošťěpařka, olympijská vítězka.

Emil Zátopek je pochovaný v rožnovském skanzenu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

Emil Zátopek

dnes jsem o něm četla v novinách

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
annas

Vagro, ráno jsem na něho myslela, vložila Krylova a na Zátopka zapomněla, protože … Ráno o něm totiž mluvili v rozhlase.

před 4905 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
vagra

Annas-myslel jsem si,že by byla veliká škoda si takového vyjímečného člověka nepřipomenout.

před 4905 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Sport