vagra

Poznáte světoznámého českého sportovce,od jehož úmrtí dnes uplynulo deset let?Znáte jeho rodinu?

Ukázka z jeho životopisu,která ho charakterizova­la:…Běžel ho poprvé v životě a zvítězil. Jeho strategie pro maraton byla jednoduchá: držet se Jima Peterse, britského držitele světového rekordu. Po úmorných prvních patnácti kilometrech, kdy už Peters věděl, že přecenil své síly, se ho … zeptal, co si zatím o závodu myslí. Překvapený Angličan řekl … ve snaze ho zmást, že tempo je dost pomalé”. Čech tedy prostě zrychlil, Peters závod nedokončil a … nastolil nový olympijský rekord.

Nejlepší odpověď
annas

Manželka čtyřnásobného olympijského vítěze Dana Zátopková se narodila ve stejný den a rok jako manžel. Ošťěpařka, olympijská vítězka.

Emil Zátopek je pochovaný v rožnovském skanzenu.

Další odpovědi
hanulka11

Emil Zátopek

dnes jsem o něm četla v novinách

annas

Vagro, ráno jsem na něho myslela, vložila Krylova a na Zátopka zapomněla, protože … Ráno o něm totiž mluvili v rozhlase.

vagra

Annas-myslel jsem si,že by byla veliká škoda si takového vyjímečného člověka nepřipomenout.