czemira

Pozastaveni hypoteky na 2 měsíce

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak složíté a co obnáší pozastavení hypotéky na cca 2 měsíce. Jsou za to nějake poplatky? Hypotéku mám u komerční banky.

Odpovědi
anonym

Dobrý den. Vše záleží na podmínkách, které máte uvedené ve smlouvě o poskytnutí hypotéky.
Zde bude uvedeno i to, z jakého důvodu Vám může být umožněno přerušení splácení hypotéky a jaký poplatek Vám v případě tohoto přerušení bude banka účtovat. Pokud nejste schopen toto konkrétní ustanovení ve smlouvě najít, doporučuji Vám zajít si přímo do KB a tyto informace si vyžádat přímo tam. Stejně budete do banky muset kvůli pozastavení splácení zajít, tak vyřešíte nejspíš oboje naráz.
Pokud máte nějaký písemný doklad o nějaké neplánované úhradě, se kterou jste před uzavřením hypotéky nepočítal a díky kterému chcete požádat o pozastavení splácení, vezměte si jej s sebou.