honz.a

Muze dostat clovek hypotecni uver od banky hned po skonceni insolvence?

Muze dostat clovek hypotecni uver od banky hned po skonceni insolvence?nebo je tam nejaka cekaci doba,dekuji.

Nejlepší odpověď
zzzlatokopka

Může, záleží na dohodě s bankou.

Pokud někdo zvládne 5 let bez problému splácet, tak není nesolidní. Banky se dnes o klienty perou, pokud dá kvalitní zástavu, tak podle mého názoru hypotéku dostane, ne však 100%.

Další odpovědi
ivzez

Já bych řekla, že bude záležet na tom, jestli byly v průběhu
splátkového kalendáře splaceny všechny dluhy, nebo jen jejich část. Soud může osvobození od placení zbylých pohledávek v některých případech odejmout až tři
roky zpětně (takový klient by mohl být pro banku problematický).

Viz poslední odstavec v odkazu (portál Justice.cz):
http://insolvencni-zakon.justice­.cz/obecne-informace/oddlu­zeni.html

Asi jiná situace bude v případě slušné záruky
(např. jištění další nemovitostí).

gecco

Jak píše Zzzlatokopka – dohoda s bankou je možná vždy…
😉
Záleží jen na podmínkách, které banka bude požadovat (a ty schopen splnit) – a – upřímně, mnohem snazší bude domluva ohledně hypo (zajištěné slušnou nemovitostí), než třeba kreditka, kontokorent nebo neúčelový spotřebák…