Kai

Je třeba mít uzavřené havarijní pojištění, příp. z odpovědnosti při provozování nákladní dopravy?

Je potřeba mít uzavřené i havarijní pojištění či pojištění z odpovědnosti, či pojistku na blbost, pokud provozuji nákladní dopravu (tahač + návěs). Případně můžete mi přibližně říct ceny?
Jedná se pouze o studentskou­ práci.

Původní neotázka
Povinné, havarijní či pojištění z odpovědnosti u NA pro činnost podnikání
Děkuji.

Odpovědi
cukrar

Havarijní mít nemusíte, ani pojistku na blbost.
Ale musíte mít spoustu jiných..
silniční daň, koncesi atd…
dojděte za malým dopravcem, ten Vám ukáže stohy dokumentů, co musí mít, aby mohl jezdit s touto soupravou.

Arne1

Pojištění odpovědnosti silničního dopravce – některé zakázky byste dokonce nedostal pokud byste nebyl pojištěn. A taky je to bez pojistky hazard.